ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان 2021

ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان 2021

ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان

شرایط مدارک  مزایای قوانین انواع اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | مشاوره هزینه های اقامت مهاجرت آلمان از طریق ویزای تمکن مالی آلمان

ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان شرایط مدارک قوانین انواع اخذ ویزای تمکن مالی آلمان + مشاوره هزینه های اقامت مهاجرت آلمان از طریق ویزای تمکن مالی آلمان : ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان یکی از راه های کسب اقامت این کشور است. در حال حاضر بسیاری از خانواده هایی که خواستار مهاجرت به کشور آلمان هستند، به دنبال به دست آوردن اقامت آلمان از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان می باشند و به دنبال به دست آوردن اطلاعات و قوانینی راجع به مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان هستند. دلایل بسیاری از جمله شرایط اقتصادی، موقعیت مکانی و … باعث شده تا افراد بسیاری خواستار مهاجرت به کشور آلمان و همچنین سرمایه گذاری در این کشور و اقامت تمکن مالی در آلمان باشند.

 

ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان | مشاوره هزینه های اقامت مهاجرت آلمان از طریق ویزای تمکن مالی آلمان
ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان | مشاوره هزینه های اقامت مهاجرت آلمان از طریق ویزای تمکن مالی آلمان

 

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث توجه افراد به ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان شده، آسان بودن این روش می باشد. اگر فردی تصمیم داشته باشد از روش های دیگر از جمله خرید ملک یا ثبت شرکت به کشور آلمان مهاجرت کند باید توان مالی خود را ثابت کند اما در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، فرد تنها باید اثبات کند که در کشور خود، از تمکن مالی مناسب برخوردار است و نیاز به انتقال اموالش به کشور آلمان نیست. می توان نتیجه گرفت که ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان آسان تر است و ریسک کمتری دارد. روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان مناسب افرادی است که توانایی مالی خوبی دارند و می توانند هزینه های زندگی خود را فراهم کنند.

 

 

شرایط مدارک قوانین انواع اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | مزایای اقامت آلمان از طریق تمکن مالی
شرایط مدارک قوانین انواع اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | مزایای اقامت آلمان از طریق تمکن مالی

 

مزایای مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای تمکن مالی آلمان

مزایای ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان 

 

ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان دارای ویژگی ها و امتیازات بسیاری می باشد از جمله:

 • روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان نسبت به سایر روش های اخذ اقامت ریسک کمتری دارد و به نوعی می توان گفت که روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان سریع تر و آسان تر است.
 • همه افرادی که از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان اقامت خود را کسب می کنند، می توانند تمام اعضای خانواده و افراد تحت پوشش خود جز فرزندان بالای هجده سال را همراه خود به آلمان ببرند.
 • در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و افراد با سنین مختلف می توانند برای اخذ آن اقدام کنند.
 • افرادی که از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، اقامت خود را دریافت می کنند، در زمان تمدید اقامت خود مشکلی ندارند.
 • برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان افراد نیازی به مدرک زبان خارجی ندارند و این موضوع برای افرادی که تسلط به زبان های خارجی ندارند، نوعی مزیت بزرگ محسوب می شود.
 • همه افرادی که از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان اقامت خود را دریافت می کنند، می توانند به تمام کشورهای عضو شینگن به راحتی رفت و آمد کرده و حتی زندگی کنند.
 • افراد از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان می توانند از تمام مزایای زندگی و حق شهروندی در اروپا بهره مند شوند. همچنین در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان افراد می توانند از بیمه های درمانی استفاده کنند.
 • در طرح ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان می توان به راحتی اقامت در این کشور را تمدید کرد. در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان افراد می توانند بعد از مدتی اقامت در این کشور، اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل کنند.

 

 

مزایای مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | مزایای ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان 
مزایای مهاجرت به آلمان از طریق اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | مزایای ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان

 

 

ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان و معایب آن

 

ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان علاوه بر داشتن مزایا، دارای معایبی نیز می باشد. از مهم ترین معایب ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان می توان به عدم امکان کاریابی و استخدام در این کشور اشاره کرد. در اقامت ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، پیش از دریافت اقامت، شخص مدارکی ارائه کرده مبنی بر اینکه قادر به فراهم کردن هزینه های زندگی خود و خانواده اش در این کشور می باشد و به همین دلیل دولت در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان به این فرد امکان کاریابی و استخدام در ادارات دولتی و خصوصی آلمان را نمی دهد. در صورتی که فرد بعد از مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان بخواهد کار و فعالیتی انجام دهد، تنها راه ثبت شرکت و یا سرمایه گذاری و خرید سهام شرکت های معتبر کشور است تا از این طریق بتواند در این کشور فعالیت کند. علاوه بر این موارد، در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان خرید رستوران های بزرگ و سوپرمارکت ها و فروشگاه های زنجیره ای نیز می تواند نوعی راه کسب درآمد در این کشور باشد.

 

قوانین اقامت آلمان از طریق اخذ ویزای تمکن مالی آلمان

قوانین ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان 

 

قوانین اقامت آلمان از طریق اخذ ویزای تمکن مالی آلمان + قوانین ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان : افرادی که از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان اقامت خود را کسب می کنند، نمی توانند در این کشور کار کنند و تنها می توانند کسب و کاری را راه اندازی کنند و یا شرکتی را در این کشور ثبت کنند. در نتیجه روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان بیشتر مناسب کسانی است که نیاز به کسب درآمد ندارند و از موقعیت مالی مناسبی نیز برخوردار هستند و می توانند نیاز مالی خود را تامین کنند. به روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، روش “خود حمایتی” نیز گفته می شود. همچنین افرادی که قصد دارند اقامت کشور آلمان را از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان دریافت کنند، می توانند در ابتدا از طریق تمکن مالی اقامت کشور اتریش را دریافت کرده و سپس به واسطه دارا بودن اقامت کشوری عضو شنگن و نزدیک بودن محل اقامت به کشور آلمان، برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان اقدام کنند.

 

 

قوانین اقامت آلمان از طریق اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | قوانین ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان 
قوانین اقامت آلمان از طریق اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | قوانین ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان

 

 

قوانین مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان

 

مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، یکی از راه های مهاجرت می باشد که افراد بسیاری طرفدار آن هستند. مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، یکی از انواع اقامت ها در کشور آلمان می باشد و تفاوتی که با سایر اقامت ها دارد این است که در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، اجازه کار در کشور آلمان به فرد داده نمی شود. در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان فرد این امکان را دارد که در این کشور ثبت شرکت انجام دهد و یا به نوعی سرمایه گذاری کند.

اقامت از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان یکی از راه های اخذ تابعیت و اقامت کشور آلمان بوده که مانند سایر کشورها از جمله فرانسه، اسپانیا و … شرایط خاصی داشته که در حال حاضر برداشته شده و روشی آسان محسوب می شود.  از آن جایی که بیشتر کشورها محدودیت های خاصی برای خرید ملک در کشور خود دارند، لذا در کشور آلمان نیز برای خرید ملک و اخذ اقامت محدودیت هایی وجود دارد. یکی از راه های اخذ اقامت مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، خرید ملک در کشور اتریش و دریافت اقامت این کشور و سپس درخواست برای اخذ اقامت مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان می باشد.

 

 

شرایط اقامت از طریق اخذ ویزای آلمان

شرایط مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان

 

شرایط اقامت از طریق اخذ ویزای تمکن مالی در آلمان + شرایط مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان + شرایط تمکن مالی آلمان : مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان روشی است که معمولا افراد بازنشسته و افرادی دارای توان مالی بالا و مناسب نسب به آن اقدام می کنند. روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان و خود حمایتی نوعی اجازه اقامت در آلمان بدون اجازه کار است که در آن متقاضیان از طریق ارائه مدارک و اسناد، اثبات می کنند که دارای سرمایه و شرایط مالی و درآمد مناسبی هستند و می توانند در این کشور تمام هزینه های خود را مدیریت کنند و نیازی به کار در این کشور ندارند. اگر افراد تصمیم داشته باشند که گزینه مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان را انتخاب کنند، تنها می توانند در یکی از شهرهای کشور آلمان شرکت تاسیس کنند و یا یک کسب و کار جدید و تجارت بخصوص در این کشور راه اندازی کنند.

 

شرایط اقامت از طریق اخذ ویزای تمکن مالی در آلمان | شرایط مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان | شرایط تمکن مالی آلمان
شرایط اقامت از طریق اخذ ویزای تمکن مالی در آلمان | شرایط مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان | شرایط تمکن مالی آلمان

 

شرایط در سایر کشورها از جمله اتریش، اسپانیا، یونان و … نیز مشابه روش شرایط ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان برای کسب اقامت وجود دارد و اقامت بازنشستگان نام دارد. به طور کلی قانونی به نام مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان یا روش خود حمایتی در این کشور وجود ندارد و این نوع اقامت در اروپا برای کشور اتریش امکان پذیر است اما به دلیل اینکه قوانین مهاجرتی آلمان و اتریش بسیار شبیه به یکدیگر است، روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان هم امکان پذیر است. کشور اتریش در همسایگی آلمان قرار دارد و مانند آلمان از کشورهای عضو شینگن است به همین دلیل فرد می تواند با اقامت در کشور اتریش، اقامت آلمان را دریافت کرده که در این صورت نیاز به سرمایه گذاری یا ثبت شرکت نخواهد بود.

 

 

 

نحوه شرایط اخذ ویزای تمکن مالی آلمان

نحوه اخذ مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان

 

نحوه شرایط اخذ ویزای تمکن مالی آلمان + نحوه اخذ مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان : مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان جزئی از قوانین مربوط به مهاجرت این کشور نیست ولی افراد می توانند نسبت به آن اقدام کنند. همه افراد می توانند بعد از دریافت کارت مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، تجارتی راه اندازی کرده و شرکتی به ثبت برسانند. کشور آلمان به دلیل صنعتی بودن از ایجاد شرایط کار استقبال کرده و به این افراد اقامت این کشور را اعطا می کنند. در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان افراد برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت، اشخاص باید دارای نوعی طرح توجیه اقتصادی یا Business Plan باشند تا دولت آلمان آن را تایید کرده و به ثبت برسد. برای اینکه فرد بتواند شرکتی در طرح ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان به ثبت برساند، نیاز به حداقل مبلغ حدود 25 هزار یورو می باشد تا شرکت را راه اندازی کرده و کسب و کار خود را آغاز کند.

 

نحوه شرایط اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | نحوه اخذ مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان | شرایط اخذ مهاجرت تمکن مالی آلمان
نحوه شرایط اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | نحوه اخذ مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان | شرایط اخذ مهاجرت تمکن مالی آلمان

 

 

 

شرایط اخذ مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان

شرایط اخذ مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان  : برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، به علت این که در بیشتر کشورهای جهان از جمله کشور آلمان بحران کار وجود دارد، دولت از این که نیروی کار بیشتری به کشورشان وارد شود و موقعیت های شغلی را به دست آورد، استقبال نمی کنند. به همین دلیل ترجیح می دهند به جای ورود نیروی کار به کشور، افراد به صورت خود حمایتی و مهاجرت تمکن مالی به آلمان وارد این کشور شوند، چون به نوعی سرمایه وارد کشورشان خواهد شد. البته بعضی از کشورها از جمله آلمان، استرالیا، کانادا و … به دلیل دارا بودن پتانسیل های کاری و مشاغل تخصصی بالا، از ورود نیروی کار متخصص و متبحر در زمینه های گوناگون به کشورشان استقبال می کنند.

در برنامه مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، دولت و سازمان مهاجرت کشور باید اطمینان حاصل کند که فرد و خانواده اش توانایی مالی برای زندگی در این کشور را دارد و قصد کار کردن در این کشور را ندارند. اگر شما نیز قصد مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان را دارید و هزینه های زندگی شما در کشور از جای دیگری تامین شده و به نوعی پشتوانه مالی دارید، می توانید از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان درخواست اقامت خود را ارائه کنید. شخصی که بتواند درآمد ماهیانه برای خود و خانواده اش (فرزند زیر 18 سال) را اثبات کند، واجد شرایط طرح ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان می باشد و می تواند از روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان مهاجرت کند.

 

شرایط صدور کارت اقامت مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان | شرایط اخذ مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان
شرایط صدور کارت اقامت مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان | شرایط اخذ مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان

 

شرایط صدور کارت اقامت مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان 

 

شرایط صدور کارت اقامت مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان  : برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان فرد باید دارایی های منقول و غیر منقول خود در کشور مبدا را به اثبات برساند. در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان دارایی های فرد باید در حدی باشد که درآمد قابل توجه و مناسبی برای اقامت در آلمان و تامین هزینه های زندگی در این کشور و سایر کشورهای اروپایی را شامل شود. در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، اگر فرد در کشور خود دارای حساب بانکی باشد که سود قابل توجهی به این حساب تعلق بگیرد، می تواند داشتن تمکن مالی در آلمان را اثبات نماید و برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان اقدام کند. همچنین در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، فرد با ارائه اسناد مالکیت املاک و مستغلات می تواند درآمد خود را اثبات کند. در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، افراد با داشتن درآمد متوسط از حقوق بازنشستگی هم می توانند به اثبات پرونده مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان خود کمک کنند.

همچنین برای دریافت کارت اقامت ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، نباید در کشورهایی که قبلا سکونت داشته اید، دارای سوء پیشینه کیفری باشید. دارا بودن گواهی سلامت از کشور مبدا و ارائه مدارک بیمه نامه معتبر در کشور مبدا و مقصد نیز از شرایط دریافت کارت مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان می باشد.

 

مدارک اخذ ویزای تمکن مالی آلمان

مدارک مورد نیاز مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان

 

مدارک اخذ ویزای تمکن مالی آلمان + مدارک مورد نیاز مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان : برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، فرد باید به سفارت کشور آلمان مدارکی ارائه کنند مبنی بر اینکه استطاعت مالی برای گذراندن زندگی در این کشور را دارد. در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان فرد باید گواهی موجودی حساب بانکی و ریز پرینت سه ماه آخر حساب بانکی خود و اعضای خانواده اش را به زبان انگلیسی ترجمه کرده و همراه با مهر بانکی به سفارت آلمان ارائه کند. در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان پاسپورت فرد متقاضی باید حداقل به دو سال دارای اعتبار باشد تا بتواند برای کارهای مربوط به اقامت خود از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان اقدام کند.

 

مدارک اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | مدارک مورد نیاز مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان
مدارک اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | مدارک مورد نیاز مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان

 

برای اخذ اقامت از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، این کشور طبق قوانین خود، حداقل مبلغی را در نظر می گیرد که فرد به عنوان سرپرست خانواده باید توانایی پرداخت کامل هزینه های محل زندگی، حمل و نقل، خوراک، پوشاک، بیمه و … را داشته باشد. در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان فرد باید اثبات کند که درآمد کافی برای پرداخت این هزینه ها بدون نیاز به حضور در شغلی خاص و از طریق سود سپرده بانکی و … را دارد. در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان درآمد ماهیانه فرد باید مبلغی حدود 3000 الی 4000 یورو باشد که این مبلغ می تواند از سود سپرده بانکی، اجاره نامه ملکی، سود سپرده سرمایه گذاری مانند سهام شرکت بورسی، حقوق بازنشستگی و … تامین گردد. علاوه بر این موارد در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان فرد باید حداقل دارای مالکیت سند ملکی شش دانگ در کشور مبدا و موجودی بانکی معتبر باشد. در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان علاوه بر ارائه مدارک مالی، ارائه مدارک هویتی مانند سوء پیشینه و … نیز ضروری خواهد بود.

 

پس به طور کلی افرادی که قصد دارند برای اخذ اقامت از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان اقدام کنند، باید مدارکی برای اثبات توان مالی خود ارائه کنند از جمله:

 • درآمد حاصل از اجاره املاک و … همراه با سند و اجاره نامه رسمی و معتبر ملکی
 • سود حاصل از سهام شرکت ها، کارخانه ها و …
 • سود حاصل از سپرده های بانکی
 • حقوق بازنشستگی

 

 روش های اثبات تمکن مالی در آلمان | مدارک اثبات تمکن مالی آلمان

 

 

 روش های اثبات تمکن مالی در آلمان | مدارک اثبات تمکن مالی آلمان : برای تمکن مالی در آلمان باید مدارکی جهت اثبات شرایط ایده آل زندگی فرد ارائه شود. از جمله مدارکی که در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان نیاز به اثبات توسط دولت آلمان را دارند شامل:

صورت حساب بانکی (Bank Account Statement): افراد برای دریافت گواهی صورت حساب بانکی باید به بانک مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند. اداره بین الملل بانک بر حسب گردش حساب و موجودی فرد، این گواهی را به زبان انگلیسی صادر می کند. در گواهی صادر شده برای تمکن مالی در آلمان مواردی از جمله تاریخ افتتاح حساب، میزان موجودی نهایی (شامل گردش حساب سه ماه آخر و حداقل مقدار پنجاه میلیون) و میزان گردش حساب سه ماه آخر قید شده است. مبلغ گردش حساب و موجودی آن باید به ریال و ارز کشور آلمان باشد زیرا فرد باید برای ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان و برای اقامت در این کشور از بانک گواهی برای تمکن مالی در آلمان را به یورو درخواست کند. همچنین افراد باید دقت کنند که گواهی صادر شده حتما دارای مهر برجسته، امضا و هولوگرام بانک باشد. شخص باید تا حداکثر یک ماه بعد از دریافت گواهی بانک به سفارت مراجعه کرده و درخواست مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان را ثبت کند زیرا این گواهی بعد از گذشت یک ماه اعتبار خود را از دست خواهد داد.

ضمانت نامه (Sponsorship Letter): در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان باید یک نوع ضمانت نامه ارائه شود. این ضمانت نامه می تواند اثبات کند که شخص دیگری در طول اقامت شما در این کشور، امکان پرداخت هزینه های مالی شما را دارد. ضمانت نامه ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان باید شامل صورت حساب ضامن باشد و گردش حساب سه ما آخر در آن قید شده باشد.

 

 

مدارک اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | مدارک مورد نیاز مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان
مدارک اخذ ویزای تمکن مالی آلمان | مدارک مورد نیاز مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان

 

تمکن مالی در آلمان و مدارک مورد نیاز برای گواهی

 

در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان برای دریافت گواهی تمکن مالی در آلمان مدارکی مورد نیاز است که برای دریافت این گواهی باید همراه با مدارکی به بانک مراجعه کنید. این مدارک شامل موارد زیر هستند:

 • کارت ملی متقاضی
 • اصل و کپی گذرنامه متقاضی
 • اصل وکالت نامه نماینده قانونی فرد (در صورت ولاکلت به غیر)
 • ارائه فرم درخواست گواهی برای ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان

 

چگونه باید تمکن مالی در آلمان را اثبات کرد؟

 

مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان و اثبات آن برای دریافت اقامت این کشور بسیار ضروری است. با این حال، افرادی که در سایر کشورهای اروپایی اقامت دارند، می توانند بدون اثبات ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان اقامت داشته باشند و نیازی به اثبات تمکن مالی در آلمان را ندارند. به طور کلی اثبات تمکن مالی در آلمان برای دانشجویان، نیاز به گواهی تمکن مالی یا یک تاییدیه برای ایجاد حساب مسدود شده دارد. حساب مسدود شده در آلمان، نوعی حساب مخصوص برای دانشجویان بین المللی می باشد که از طریق آن می توانند هزینه های تحصیل و زندگی در این کشور را اثبات کنند. میزان این هزینه ها طبق هزینه تحصیل و زندگی در هر ماه برای دانشجویان حساب می شود.

در هنگام محاسبه برای ویزای دانشجویی ارائه گواهی تمکن مالی در آلمان ضروری است. حساب مسدود شده برای دانشجویان شامل یک حساب بانکی ویژه است که در آن هزینه های زندگی آن ها در یک سال پرداخت شده و از مهمترین الزامات دانشجویان می باشد. در حال حاضر این مبلغ شامل 10236 یورو است که برای کلیه درخواست های ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان اجرا می شود. این مبلغ باید در زمان ورود دانشجویان به کشور آلمان همراه فرد باشد و پس از افتتاح حساب بلوکه شده، این مبلغ را به آن واریز نمایند.

 

مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان | اقامت از طریق تمکن مالی آلمان

چگونگی مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی آلمان

مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان + اقامت از طریق تمکن مالی آلمان * چگونگی مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی آلمان : یکی از مقاصد اول افراد برای مهاجرت و اقامت کشور آلمان می باشد. آلمان کشوری قدرتمند در زمینه های صنعتی، اقتصادی، اجتماعی و … می باشد که به دلیل داشتن شرایط زندگی خوب و بازار کار مناسب، مورد توجه بیشتر افرادی است که قصد مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان را دارند. کشور آلمان از قدرتمندترین اعضا در اتحادیه اروپاست و مهاجرت به این کشور بسیار قانون مند است. در حال حاضر روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان بیشتر مورد توجه افراد قرار گرفته و افراد بسیاری روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان را برای مهاجرت به آلمان انتخاب می کنند زیرا روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان نسبت به سایر روش ها، تفاوت زیادی دارد و می توان گفت کمی آسان تر است.

برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، افراد باید به دولت آلمان نشان دهند که درآمد ثابت و مناسبی دارند و می توانند از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، اقامت این کشور را دریافت کنند. در نتیجه اینکه افرادی که بتوانند این مورد را اثبات کنند، می توانند ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان را دریافت کرده و دولت آلمان برای آن ها اجازه ی اقامت خود حمایتی یا مهاجرت از طریق تمکن مالی در آلمان را صادر می کند.

 

مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان | اقامت از طریق تمکن مالی آلمان | چگونگی مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی آلمان
مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان | اقامت از طریق تمکن مالی آلمان | چگونگی مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی آلمان

 

انواع اخذ اقامت از طریق ویزای تمکن مالی آلمان

 قوانین سرمایه گذاری انواع تمکن مالی در آلمان 

انواع اخذ اقامت از طریق ویزای تمکن مالی آلمان +  انواع تمکن مالی در آلمان و قوانین سرمایه گذاری : برای تمکن مالی در آلمان طبق قوانین این کشور، همه افرادی که از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان اقامت این کشور را دریافت می کنند، می توانند برای ایجاد کسب و کار خود در این کشور سرمایه گذاری انجام دهند. به طور کلی سرمایه گذاری در کشور آلمان در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان از چهار راه ممکن است:

 1. ایجاد کسب و کار بر پایه فعالیت های فردی (مانند کافی شاپ، رستوران و …): اگر فرد قصد مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان را داشته و در زمینه مشاغل صنفی از جمله رستوران، کافی شاپ، فروشگاه پوشاک، فروشگاه مواد غذایی و … تخصص و مهارت داشته باشد و بخواهد در کشور آلمان سرمایه گذاری انجام دهد، می تواند با دریافت جواز مربوطه و بدون نیاز به ثبت شرکت، سرمایه گذاری کرده و کسب و کار مورد نظر خود را راه اندازی کند.
 2. ثبت شرکت با مسئولیت محدود: اگر فرد در کشور مبدا مانند ایران دارای شرکت معتبر و فعالی باشد و پس از مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، بخواهد در کشور مقصد نیز فعالیت کاری خود را ادامه دهد، می تواند در این کشور شرکتی مشابه تاسیس کرده و فعالیت کاری خود را ادامه دهد. این شرکت به صورت مسئولیت محدود فعالیت خود را شروع کرده و یک شرکت کاملا مستقل آلمانی محسوب می شود.
 3. ثبت شرکت تضامنی: در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، شخص می تواند برای کسب درآمد شرکت تضامنی ایجاد کند. قوانین ثبت این نوع شرکت نیز مانند شرکت های مسئولیت محدود می باشد. تنها تفاوت میان این شرکت ها در نوع ثبت آن هاست. این تفاوت شامل میزان اعتبار و مسئولیت سهامداران شرکت می باشد.
 4. ثبت ذفتر نمایندگی یا شعبه: افرادی که در کشور خود مالک شرکت بازرگانی مانند شرکت های واردات و صادرات و یا یک مجموعه بزرگ تولیدی مانند کارخانجات هستند، اگر قصد مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان را داشته باشند، بر اساس قوانین سرمایه گذاری در کشور آلمان، نوعی تاجر کامل محسوب شده و می توانند برای مجموعه تحت مالکیت خود، شعبه ی دیگری در این کشور تاسیس نمایند. تاسیس شعبه نیز به دو شکل امکان پذیر می باشد، تاسیس یک شعبه مستقل و یا تاسیس یک شعبه وابسته مانند انبار پخش کالا، دفتر کارخانه و … .

 

انواع اخذ اقامت از طریق ویزای تمکن مالی آلمان |  قوانین سرمایه گذاری انواع تمکن مالی در آلمان 
انواع اخذ اقامت از طریق ویزای تمکن مالی آلمان |  قوانین سرمایه گذاری انواع تمکن مالی در آلمان

 

 

انواع روش های سرمایه گذاری تمکن مالی در آلمان

 

انواع روش های سرمایه گذاری تمکن مالی در آلمان :  انواع ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان شامل روش های متفاوتی برای امکان سرمایه گذاری در این کشور می باشد از جمله:

 • سرمایه گذاری از طریق خرید بیزینس ( شامل خرید دفتر مشاور املاک، کافی شاپ و … )
 • سرمایه گذاری از طریق فعالیت حرفه ای طبق تخصص فردی (مانند پمپ بنزین، هتل، رستوران و …)
 • تاسیس شرکت
 • سپرده گذاری به صورت دوره ۵ ساله و بدون بهره در بانک های آلمان و برگشت آن مبلغ بعد از ۵ سال

 

 

 ثبت شرکت انواع تمکن مالی در آلمان  | انواع روش های سرمایه گذاری تمکن مالی در آلمان | شرایط انواع تمکن مالی آلمان
ثبت شرکت انواع تمکن مالی در آلمان  | انواع روش های سرمایه گذاری تمکن مالی در آلمان | شرایط انواع تمکن مالی آلمان

 

 

تمکن مالی در آلمان برای دانشجویان

 

ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان معمولا شامل دانشجویانی می شود که به دنبال دریافت ویزای دانشجویی کشور آلمان می باشند. یکی از موارد مورد نیاز سفارت آلمان برای صدور ویزای دانشجو، مدرک گواهی تمکن مالی در آلمان یا Bank Statement است. هدف دریافت این گواهی، اطلاع یافتن از وضعیت دانشجو و اطمینان از توانایی دانشجو در پرداخت هزینه های زندگی از جمله خوراک، پوشاک، هزینه تحصیل و … در طول مدت اقامت دانشجو در این کشور می باشد. طبق قوانین آلمان، تمام دانشجویانی که از سال 2020 به بعد برای اقامت تحصیلی در این کشور اقدام کرده اند، باید تمکن مالی 10236 یورویی ارائه دهند.

 

گواهی تمکن مالی در آلمان یا Bank statement نوعی سند رسمی و معتبر است که توسط بانک صادر شده و در آن موجودی حساب های فرد و معادل آن به ارز کشور مقصد درج می شود. گواهی تمکن مالی در آلمان مشخص می کند که فرد چه مقدار پول در حساب خود داشته و تراکنش مالی حساب چه مقدار می باشد. این گواهی معمولا به صورت دو زبان فارسی و انگلیسی ارائه می شود. با ارائه این گواهی دانشجویان نشان می دهند که در طول یک سال تحصیلی، می توانند هزینه های زندگی و تحصیل خود را تامین کرده و با مشکل مواجه نمی شوند.

 

افرادی که برای اقامت از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان اقدام می کنند، باید بتوانند اثبات کنند که می توانند هزینه های مورد نیاز برای زندگی، تحصیل و … را دارند. دانشجویان برای اثبات ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان می توانند از روش حساب مسدود شده اقدام کنند که یکی از موفق ترین و مناسب ترین راه ها از نظر تایید ویزا می باشد. در روش مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، اثبات تمکن مالی در آلمان، برای اخذ ویزاهای طولانی مدت این کشور ضروری است.

 

 

 ثبت شرکت انواع تمکن مالی در آلمان 

 

 ثبت شرکت انواع تمکن مالی در آلمان  : برای تمکن مالی در آلمان و ثبت شرکت قوانینی وجود دارد که افراد با رعایت آن ها می توانند کسب و کار خود را در این کشور ادامه داده و کسب درآمد نمایند. یکی از راه های مرسوم کسب درآمد در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، ثبت شرکت می باشد. علاوه بر این به طور معمول در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان و پس از گذشت مدت زمان سه ساله از زمان ثبت شرکت و در صورت موفقیت این طرح، اقامت دائم به فرد تعلق خواهد گرفت.

 

دلایل رد درخواست ویزای تمکن مالی آلمان

چگونه درخواست اقامت ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان رد می شود؟

 

دلایل رد درخواست ویزای تمکن مالی آلمان + چگونه درخواست اقامت ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان رد می شود؟ : در روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، ممکن است بعضی درخواست های مربوط به ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان به دلالیل خاصی رد شده و فرد نتواند اقامت خود را دریافت کند. از مهمترین دلایلی که باعث رد شدن درخواست مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان خواهد شد، وجود موردی در فرد به عنوان تهدید علیه سیاست و امنیت عمومی می باشد. همچنین ممکن است فرد پیش از درخواست اقامت از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان و طی پنج سال گذشته، بیش از دوازده ماه متوالی در کشور غایب باشد. مورد دیگر این است که اگر فرد مظنون به کلاهبرداری مالی باشد نیز درخواست اقامت وی از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان رد خواهد شد.

 

دلایل رد درخواست ویزای تمکن مالی آلمان | چگونه درخواست اقامت ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان رد می شود؟
دلایل رد درخواست ویزای تمکن مالی آلمان | چگونه درخواست اقامت ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان رد می شود؟

 

 

نکته پایانی در باب اخذ اقامت مهاجرت از طریق ویزای تمکن مالی آلمان

 

نکته پایانی در باب اخذ اقامت مهاجرت از طریق ویزای تمکن مالی آلمان : ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، یکی از بهترین و ساده ترین روش های دریافت اقامت کشور آلمان بوده و همه افرادی که دارای توانایی مالی خوبی هستند و شرایط زندگی ایده آلی دارند، می توانند از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان برای دریافت اقامت این کشور اقدام کنند. در ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان، وضعیت فرد مورد نظر باید به اندازه ای خوب باشد که بتواند بدون کسب و کار و اقدام برای هرگونه کار کردن در آلمان، هزینه های زندگی خود و خانواده خود را در این کشور تامین کرده و زندگی مرفهی داشته باشد. به طور کلی می توان گفت کسانی که از طریق روش خود حمایتی و ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان اقامت خود را دریافت می کنند، تنها با هدف زندگی به این کشور مهاجرت می کنند. مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان، از راه های اخذ اقامت و تابعیت کشور آلمان نیست و مانند سایر کشورهای اروپایی از جمله اسپانیا، فرانسه، اتریش و … شرایط و قوانین خاصی داشته که در حال حاضر می توان با دریافت اقامت کشورهای مجاور مانند اتریش، اقامت این کشور را از طریق ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان دریافت کنند. به دست آوردن اقامت کشور آلمان از طریق اقامت در کشورهای همسایه، از آسان ترین روش ها برای اقامت در کشور آلمان است.

 

مهاجرت از طریق تمکن مالی به آلمان و سایر کشورهای اروپایی باعث می شود افراد بتوانند بدون اینکه در این کشور مشغول به کار شده و کسب درآمد کنند، هزینه های زندگی خود و خانواده خود را به صورت کامل تامین کنند. در روش مهاجرت به وسیله تمکن مالی در آلمان افراد می توانند از راه های مختلفی مانند سرمایه گذاری یا ثبت شرکت و … نوعی کسب و کار راه اندازی کرده و یا کسب و کار خود در کشور مبدا را ادامه دهند. روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان از بهترین روش ها برای کسب اقامت این کشور می باشد. روش ویزای مهاجرت اقامت تمکن مالی آلمان برای افرادی مناسب می باشد که یا بازنشسته هستند و یا توانایی مالی مناسبی دارند و می توانند هزینه های خوراک، پوشاک، مسکن و … خود و اعضای خانواده خود را در آلمان تامین کنند.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کارشناس
به سال ها تجربه ما اعتماد کنید و با تماس با شماره تماس 09124617252 جدیدترین راه ها و متدهای اقامت و مهاجرت و دریافت ویزا از کارشناسان ویزاپورت دریافت نمایید.
+ +