مهاجرت اقامت تمکن مالی سوییس 2021

مهاجرت اقامت تمکن مالی سوییس 2021

مهاجرت اقامت تمکن مالی سوییس

شرایط هزینه مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس | قوانین مالیات مزایای انواع اقامت مهاجرت تمکن مالی سوییس

شرایط هزینه مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس ++ قوانین مالیات مزایای انواع اقامت مهاجرت تمکن مالی سوییس :مهاجرت تمکن مالی در سوییس یا مهاجرت خود حمایتی به سوییس یکی از روش های مهاجرت به کشور سوییس است که با هدف برخورداری از رفاه و زندگی بهتر انجام می شود.

توصیه ما به شما این است که همواره قبل از این که تصمیم بزرگی مانند مهاجرت بگیرید تمام جنبه های روش انتخابی و مهم تر از آن کشور مقصد را بسنجید، زیرا هر فعالیت و اقدامی در صورتی که با تحقیقات و آگاهی کامل انجام شود احتمال موفقیت و رسیدن به هدف افزایش  خواهد یافت.

پس قبل از مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس و درخواست اقامت تمکن مالی در سوییس بایستی در مورد کشور سوییس و همچنین خود روش مهاجرت تمکن مالی در سوییس اطلاعات کافی و جامعی داشته باشید.

سوییس کشوری کوچک در قلب اروپاست که جز مهاجرپذیرترین کشورهای جهان است و دلیل بالای تقاضا برای مهاجرت به کشور سوییس سطح بالای استاندارد در زمینه کار و زندگی است.

به طور کلی چندین روش برای مهاجرت به کشور سوییس و کسب اقامت این کشور وجود دارند که عبارتند از: مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت در سوییس، مهاجرت از طریق کار به سوییس، مهاجرت از طریق ازدواج به سوییس، مهاجرت از طریق ادامه تحصیل به سوییس، مهاجرت و کسب اقامت سوییس از طریق پناهندگی.

در مهاجرت تمکن مالی در سوییس می توان با برخورداری از سند ملکی و همچنین سود مشخصی از سپرده بانکی در کشور مبدأ اقدام به مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس کرد، در حالی که هیچ نیازی به خرید ملک یا سرمایه گذاری در کشور سوییس و همچنین پرداخت مالیات به دلیل ثبت شرکت نباشد.

شرایط مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سویس

شرایط کلی تمکن مالی در سوییس 

 

تمکن مالی در سوییس یکی از راه های مهاجرت و اخذ اقامت در کشور سوییس است که برای افراد با درآمد بالا مناسب است. شرایط مورد نیاز برای اثبات تمکن مالی در سوییس و مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس عبارتند از:

 • اثبات تمکن مالی در سوییس می تواند از طریق ارائه مدارک مربوط به سود دریافتی از سهام شرکت یا کارخانه در کشور مبدأ صورت گیرد.
 • اثبات تمکن مالی در سوییس با ارائه مدارک مربوط به سود سپرده بانکی در کشور مبدأ هم امکان پذیر است.
 • در صورتی که قصد مهاجرت تمکن مالی در سوییس بازنشستگی دارید باید مدارک مربوط به حقوق بازنشستگی را ارائه دهید.
 • برای مهاجرت تمکن مالی در سوییس حتما باید ملکی برای سکونت در سوییس اجاره یا خریداری کنید
 • برای مهاجرت تمکن مالی در سوییس بایستی حتما کل اعضای خانواده تحت پوشش بیمه درمانی و بیمه حوادث معتبر در کشور سوییس قرار گیرند.
 • برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس لازم که شخص متقاضی وابستگی به کشور سوییس را به نحوه ای نشان دهد. مانند سفر به کشور سوییس در گذشته، داشتن خویشاوندی در کشور سوییس یا داشتن ملکی در کشور سوییس.
شرایط هزینه مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس | انواع قوانین مالیات مزایای اقامت مهاجرت تمکن مالی سوییس
شرایط هزینه مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس | انواع قوانین مالیات مزایای اقامت مهاجرت تمکن مالی سوییس

 

نکته جالب دیگر در مورد مهاجرت تمکن مالی در سوییس این است که بر خلاف روش مهاجرت سرمایه گذاری در سوییس، در این روش لازم نیست که دارایی و سرمایه شخص متقاضی وارد کشور سوییس شود. در مهاجرت تمکن مالی در سوییس کافی است که سرپرست در کشور خودش سرمایه و سپرده ای داشته باشد که در نهایت منجر به دریافت حقوق ماهانه ای برای او شود که از این طریق موفق به اثبات تمکن مالی در سوییس خواهد شد و با مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس موافقت خواهد شد. همین نکته که نیاز به انتقال دارایی به کشور سوییس وجود ندارد، ریسک این روش مهاجرت را بسیار کاهش می دهد.

ما در این مقاله قصد داریم به تفصیل در مورد مهاجرت تمکن مالی در سوییس و شرایط لازم برای اثبات تمکن مالی در سوییس و همچنین مراحل و مدارک مورد نیاز و مزایای مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس صحبت خواهیم کرد. در نتیجه در صورتی که قصد دارید برای مهاجرت تمکن مالی در سوییس اقدام کنید، حتما تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید، زیرا تمام نکات و مطالبی که نیاز است برای تصمیم گیری در مورد مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس بدانید ذکر شده است.

 

افراد واجد شرایط اخذ مهاجرت اقامت تمکن مالی سوییس

افراد واجد شرایط اخذ مهاجرت اقامت تمکن مالی سوییس :مهاجرت تمکن مالی در سوییس دارای قوانین خاصی است و محدودیت سنی دارد و ما در این بخش قصد داریم تا در مورد این مسئله صحبت کنیم که به طور کلی چه افرادی می توانند مهاجرت از طریق تمکن مالی در سوییس انجام دهند و به اصطلاح واجد شرایط این روش مهاجرتی هستند.

روش مهاجرت تمکن مالی در سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس به دو دسته بر اساس سن افراد متقاضی مهاجرت تقسیم بندی می شود که عبارتند از:

·         اقامت تمکن مالی در سوییس مخصوص بازنشستگان

این نوع از مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس محدودیت سنی دارد و برای افراد متقاضی که سنشان حداقل 55 سال یا بیشتر باشد امکان پذیر است. برای افراد متقاضی مهاجرت تمکن مالی در سوییس با این شرایط سنی ویزای بازنشستی صادر خواهد شد. قوانین مربوطه به ویزای بازنشستگی به این صورت است که سن فرد متقاضی مهاجرت تمکن مالی در سوییس را از میانگین سن امید به زندگی در کشور سوییس که 78 سال است کم کرد و برای هر سال مبلغ 50 هزار یورو باید در حساب بانکی فرد متقاضی موجود باشد. به عنوان نمونه فردی که متقاضی مهاجرت تمکن مالی در سوییس است و 60 سال سن دارد، اختلاف سن او تا سن امید به زندگی در سوییس 18 سال است و بنابراین بایستی 900 هزار یورو در حساب شخصی اش موجودی داشته باشد.

در مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس افراد تا زمانی که اقامت موقت تمکن مالی در سوییس دارند اجازه کار برای کارفرمای سوییسی نخواهند داشت، اما می توانند به عنوان یک کارفرما خودشان بیزینسی را آغاز کنند.

·         اقامت مالیات گزاف

نوع دوم از مهاجرت تمکن مالی در سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس، اقامت مالیات گزاف نامیده می شود که به دلیل محدودیت سنی نوع اول بیشتر برای افراد جوان و با سن کمتر از 55 سال به کار می رود.

در این روش فرد متقاضی مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس با توجه به این که اجازه کار در این کشور را ندارد، بایستی بر اساس هزینه ها و مخارج زندگی سالانه خود و اعضای خانواده اش که شامل هزینه های مربوط به اجاره مسکن، هزینه های تحصیل فرزندان و هزینه های رفت و آمد و …می شود به دولت سوییس مالیات پرداخت کند. در این مورد از روش های مهاجرت تمکن مالی در سوییس با توجه به این که در کدام منطقه کشور سوییس سکونت دارید مالیات پرداختی تغییر خواهد کرد.

 

 شرایط مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس

شرایط عمومی مهاجرت اقامت تمکن مالی در سوییس   

شرایط مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس + شرایط عمومی مهاجرت اقامت تمکن مالی در سوییسمهاجرت تمکن مالی در سوییس و اخذ اقامت از طریق تمکن مالی در سوییس با توجه به این که سوییس یکی از زیباترین کشورهای جهان با فرهنگ غنی است و با مهاجرت به این کشور می توان از شرایط مطلوب زندگی در آن بهره مند شد، بسیار مورد توجه مهاجران قرار دارد و طرفداران بسیاری از سراسر جهان به خود جذب کرده است. بنابراین در همین ابتدای مقاله و قبل از شروع جزئیات مهاجرت تمکن مالی در سوییس تصمیم داریم تا در مورد شرایط عمومی کشور سوییس صحبت کنیم.

سوییس کشوری زیباست که در اروپای غربی قرار دارد و جز کشورهای حوزه شنگن است. البته کشور سوییس در گروه کشورهای عضو اتحادیه اروپا و EEA قرار ندارد.

سوییس کشوری کوچک با مساحت تقریبی 41 هزار کیلومتر مربع است. کشورهایی که در همسایگی سوییس قرار دارند و با این کشور دارای مرز مشترک هستند عبارتند از: کشور آلمان از سمت شمال، کشورهای لیختن اشتاین و اتریش از سمت شرق و کشورهای فرانسه و ایتالیا از سمت غرب و جنوب.

شهر برن پایتحت کشور سوییس است. 5 عدد از شهرهای مهم از لحاظ گردشگری در کشور سوییس که سالانه پذیرای توریست های زیادی از سراسر جهان هستند عبارتند از: زوریخ، برن، لوزان، ژنو و بازل.

واحد پول کشور سوییس، فرانک سوییس است و جمعیتی در حدود 5/7 میلیون نفر دارد. ویژگی خاصی که کشور سوییس دارد، این است که این کشور 4 زبانه است یعنی چهار زبان زنده دنیا مانند آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانیایی در میان مردم سوییس رواج دارد. در کشور سوییس 9/64 درصد از مردم با زبان آلمانی و 6/22 درصد با زبان فرانسوی و 3/8 درصد با زبان ایتالیایی و مابقی به زبان رومانیایی صحبت می کنند. پراکندگی ادیان مردم در کشور سوییس به این شکل است که 66 درصد از جمعیت این کشور مسیحی و با شاخه کاتولیک و پروتستان هستند و 9/4 درصد مردم مسلمان و در حدود 4/21 درصد از مردم دین ندارند و مابقی هم پیرو اقلیت های مذهبی هستند.

کوه های زیبا و مشهور آلپ در کشور سوییس، مناطق کوهستانی دیدنی این کشور را تشکیل داده اند. کشور سوییس دارای شرایط آب و هوایی خوبی است و دمای هوای این کشور در فصل تابستان در حدود 18 تا 28 درجه سانتی گراد و در فصل زمستان هم دمایی بین منفی 2 تا 7 درجه دارد.

شرایط اقتصادی در کشور سوییس بسیار عالی و مطلوب است و این مسئله باعث شده است که سوییس به یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان تبدیل شود.

کشور سوییس بعد از کشور سوئد در رتبه دوم جهانی از لحاظ سن امید به زندگی قرار دارد ،که این مسئله دلیل بر بالا بودن سطح و کیفیت زندگی در سوییس است و به همین دلیل مهاجرت تمکن مالی در سوییس انتخاب خوب و هوشمندانه ای برای یک زندگی مرفه و عالی است.

 

مهاجرت اقامت تمکن مالی سوئیس| شرایط مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس | شرایط مهاجرت اقامت تمکن مالی در سوییس
مهاجرت اقامت تمکن مالی سوئیس| شرایط مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس | شرایط مهاجرت اقامت تمکن مالی در سوییس

 

نکاتی کلیدی در باب مهاجرت اقامت تمکن مالی در سوییس | نکات کلیدی مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوئیس

نکات کلیدی مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس : مهاجرت تمکن مالی در سوییس یکی از راه هایی است که با استفاده از آن می توانید اقامت تمکن مالی در سوییس را اخذ کنید. به دلیل این که این روش مهاجرتی نیازمند دارایی و صرف هزینه بالایی است بهتر است قبل از مهاجرت درباره تمام جوانب این روش آگاهی داشته باشید؛ زیرا در برخی مواقع عدم آگاهی درست از برخی از نکات باعث صرف زمان و هزینه اضافه خواهد شد.

برخی از نکات مهمی که در مورد مهاجرت تمکن مالی در سوییس باید بدانید عبارتند از:

 • فرد متقاضی مهاجرت تمکن مالی در سوییس اجازه کار و استخدام در این کشور را ندارد.
 • برای تمدید اقامت در کشور سوییس باید در هر سال بیشتر از 6 ماه در سوییس اقامت داشته باشید.
 • مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس در هر سنی امکان پذیر است، تنها نوع روش برای افراد با سن کمتر از 55 سال و بیشتر از آن متفاوت است.
 • در مهاجرت تمکن مالی در سوییس با توجه به سن فرد متقاضی، دارایی لازم برای مهاجرت و اقامت تمکن مالی در سوییس تغییر خواهد کرد.
 • اخذ اقامت دائم در کشور سوییس 10 سال پس از مهاجرت تمکن مالی در سوییس امکان پذیر است.
 • در صورتی که از اقامت در کشور سوییس 12 سال گذشته باشد می توانید برای دریافت پاسپورت این کشور اقدام کنید.

 

و نکته دیگر و با اهمیت در مورد کشور سوییس این است که سوییس کشوری کاملا بی طرف از منظر مناسبات سیاسی است و مقر سازمان ملل و صلیب سرخ در کشور سوییس قرار دارد و کشور سوییس به عنوان کشوری که تا به حال وارد هیچ جنگی نشده شناخته می شود.

همه این موارد و شرایط کشور سوییس در تصمیم برای مهاجرت از طریق تمکن مالی در سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس تأثیرگذار هستند.

 

نکاتی کلیدی مهاجرت اقامت تمکن مالی در سوییس | نکات کلیدی مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوئیس
نکاتی کلیدی مهاجرت اقامت تمکن مالی در سوییس | نکات کلیدی مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوئیس

 

مهاجرت تمکن مالی در سوییس و شاخص های اقتصادی تأثیر گذار

مهاجرت تمکن مالی در سوییس یکی از راه های مهاجرت به کشور سوییس است که پس از مهاجرت فرد متقاضی اجازه سرمایه گذاری در کشور سوییس را خواهد داشت. به همین دلیل اطلاع از شاخص های اقتصادی مؤثر در کشور سوییس موضوعی است که برای متقاضیان مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس دارای اهمیت بسزایی است.

برخی از شاخص های مهم اقتصادی در کشور سوییس که بر سرمایه گذاری تأثیر خواهند گذاشت عبارتند از:

 

 • نرخ مالیات
 • نرخ بیکاری
 • نرخ تورم
 • تولید ناخالص داخلی

در صورتی که قصد دارید پس از مهاجرت تمکن مالی در سوییس، به سرمایه گذاری مشغول شوید یا این که کسب و کاری را آغاز کنید، حتما قبل از اقدام به مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس در مورد شاخص های ذکر شده در این بخش تحقیقات کاملی انجام دهید.

 

انواع روش های مهاجرت به کشور سوییس از طریق تمکن مالی

انواع مهاجرت اقامت تمکن مالی سوییس | انواع مهاجرت اقامت تمکن مالی سوئیس

انواع مهاجرت اقامت تمکن مالی سوییس ++ انواع مهاجرت اقامت تمکن مالی سوئیس : کشور سوییس با توجه به شرایط اقلیمی و آب و هوایی و جاذبه های طبیعی و همچنین امنیت و سطح رفاه بسیار بالایی که دارد، به عنوان کشوری رویایی در سراسر جهان برای زندگی شناخته شده است. همواره افراد زیادی از سراسر جهان خواهان مهاجرت به کشور سوییس و اقامت در این کشور هستند. برای مهاجرت به کشور سوییس هم مانند سایر کشورها، روش های متعددی وجود دارد که فرد متقاضی با توجه به شرایط و امکانات و دارایی، تحصیلات و تسلط به زبان رایج کشور سوییس بایستی یکی از این راه ها را برای مهاجرت انتخاب کنید. برای گزینش مناسب ترین روش بهتر است در مورد انواع روش ها اطلاعاتی کسب کنید و سپس یکی از آن ها را برای مهاجرت انتخاب کنید.

 

 

انواع مهاجرت اقامت تمکن مالی سوییس | انواع مهاجرت اقامت تمکن مالی سوئیس | انواع مهاجرت اقامت تمکن مالی سویس
انواع مهاجرت اقامت تمکن مالی سوییس | انواع مهاجرت اقامت تمکن مالی سوئیس | انواع مهاجرت اقامت تمکن مالی سویس

 

روش های مهاجرت به کشور سوییس عبارتند از:

·         مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس

مهاجرت از طریق تمکن مالی به سویس یکی از راه های مهاجرت به کشور سوییس است. از این روش به عنوان ساده ترین و در عین حال سریع ترین روش برای مهاجرت و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس یاد می شود.

موضوع اصلی ما در این مقاله مهاجرت تمکن مالی در سوییس است و در ادامه درمورد این روش مهاجرتی مفصل صحبت خواهیم کرد.

·         مهاجرت از طریق کار به کشور سوییس

یکی از روش های مهاجرت به کشور سوییس از طریق پیشنهاد کاری است. این روش به این صورت است که شما برای مهاجرت به کشور سوییس حتما بایستی یک پیشنهاد کاری یا جاب آفر دریافت کرده باشید. پیشنهاد کاری به این معنی است که در کشور سوییس شرکت هایی که نیازمند نیروی کار هستند، این درخواست را اعلام می کنند و در صورتی که هیچ تبعه سوییسی و تبعه کشورهای اتحادیه اروپا واجد شرایط استخدام در این سمت شغلی یافت نشد، می توان برای استخدام نیروی کار از سایر کشورها اقدام کرد.

 

 • مهاجرت از طریق ادامه تحصیل در کشور سوییس

مهاجرت از طریق ادامه تحصیل هم یکی دیگر از روش های مهاجرت به کشور سوییس است که از مزایای عالی برخوردار است. مزیت مهم مهاجرت از طریق ادامه تحصیل این است که پس از اتمام تحصیل فرد متقاضی می تواند با پیدا کردن شغل مناسبی در کشور سوییس مشغول به کار شود و سپس موفق به کسب اقامت دائم این کشور شود. با مهاجرت از طریق تحصیل یافتن کار بسیار ساده تر از مهاجرت از طریق کار است. همانطور که قبلا اشاره شد در مهاجرت از طریق کار در صورتی که هیچ فرد سوییسی و همچنین هیچ تبعه ای از کشورهای اتحادیه اروپا برای این شغل یافت نشد، امکان استخدام از سایر کشورها وجود دارد که این شرط یافتن کار را برای کشورهای غیر از اتحادیه اروپا دشوار می کند. اما پس از اتمام تحصیل در کشور سوییس، با شما مانند تبعه سوییسی برخورد خواهد شد و شما به راحتی می توانید همچون یک فرد سوییسی استخدام شوید.

در مهاجرت از طریق تحصیل در کشور سوییس فرد متقاضی می تواند همسر و فرزندانش را به عنوان همراه با خود به کشور سوییس بیاورد.

 

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور سوییس

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور سوییس یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در این کشور است. کشور سوییس دارای شرایط اقتصادی مناسب و مطلوب است و به همین دلیل سرمایه گذاری در این کشور ریسک کمی خواهد داشت.

فرد متقاضی سرمایه گذاری در کشور سوییس در صورتی که قصد اقامت در این کشور را هم داشته باشید، می توانید از طریق ثبت شرکت در کشور سوییس اقدام کنید.

 

 • مهاجرت از طریق ازدواج به کشور سوییس

ازدواج با یک تبعه سوییسی یکی از راه ها برای مهاجرت به کشور سوییس و اقامت در این کشور است. قوانین کشور سوییس در مورد ازدواج به این صورت است که اگر فردی با تبعه سوییسی ازدواج کند و 3 تا 5 سال از زندگی مشترک آن ها گذشته باشد، می تواند اقامت دائم کشور سوییس را به دست بیاورد. در صورتی که از حضور فرد متقاضی در کشور سوییس 6 سال گذشته باشد و در این مدت هم با همسر سوییسی خود زندگی کرده باشد می تواند تابعیت کشور سوییس و پاسپورت این کشور را کسب کند.

 • مهاجرت از طریق تولد در کشور سوییس

در کشور سوییس در مورد مهاجرت از طریق تولد فرزند، قانون خون برقرار است. طبق این قانون اگر فرزندی در کشور سوییس به دنیا بیاید، تابعیت او همان تابعیت پدرو مادرش خواهد بود.

 

تمکن مالی در سوییس به چه معناست؟

تمکن مالی در سوییس طرحی برای مهاجرت به کشور سوییس است که در هر سال به تعدادی از متقاضیان اجازه مهاجرت تمکن مالی در سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس داده می شود.

فلسفه تمکن مالی در سوییس این است که در سوییس و سایر کشورهای اروپایی که طرح خود حمایتی دارند به برخی از افرادی که هیچ گونه نیاز مالی برای تأمین هزینه های زندگی خود ندارند با این شرط که نمی توانند در کشور مقصد مشغول کار شوند، اجازه اقامت داده می شود و از این طریق این افراد بدون این که باری برای کشور مقصد داشته باشند می توانند به اقتصاد آن کشور کمک کنند. به عنوان مثال یکی از شرایط برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس اجاره ملکی برای سکونت است و به این ترتیب می توان به رشد اقتصادی کشور سوییس کمک کرد.

بر اساس قوانین مهاجرت تمکن مالی در سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس، فرد متقاضی اجازه کار کردن در کشور سوییس را ندارد و به همین دلیل بایستی برای موافقت با درخواست مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس او به دولت سوییس ثابت کند که به صورت ماهانه درآمد مشخصی از کشور خود دارد و توانایی تأمین همه مخارج زندگی خود را بدون هیچ مشکلی دارد. البته طبق قوانین مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس، پس از مهاجرت و اقامت در کشور سوییس می توانید در این کشور سرمایه گذاری کنید و کسب و کار خود را شروع کنید.

در روش مهاجرت تمکن مالی در سوییس الزامی برای انتقال دارایی به کشور سوییس نیست و تنها شرط اصلی این است که حقوق ماهیانه ای به حساب سرپرست، هر ماه از کشور مبدأ واریز شود و تنها در صورتی که تمایل به سرمایه گذاری در کشور سوییس داشته باشید نیاز است که سرمایه خود را به این کشور وارد کنید.

کشور سوییس همواره برای افراد متقاضی مهاجرت، نماد ثروت و صلح است و همین ویژگی باعث شده که افراد زیادی از جمله بازنشستگان و تجار اقدام به مهاجرت تمکن مالی در سوییس کنند.

 

مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس | مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوئیس

تمکن مالی در سوییس و مدارک مورد نیاز

مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس * مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوئیس * مدارک اقامت تمکن مالی سویس :تمکن مالی در سوییس یکی از راه ها برای مهاجرت به کشور سوییس است. در صورتی که شما هم یکی از متقاضیان مهاجرت تمکن مالی در سوییس و اخذ اقامت پس از مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس هستید، در قدم اول باید مدارک مورد نیاز را برای تحویل به سفارت آماده و تکمیل کنید. اگر بخشی از مدارک ناقص باشد یا این که در زمان مقرر به سفارت ارائه نشود با درخواست شما موافقت نخواهد شد و باید دوره پروسه درخواست مهاجرت تمکن مالی در سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس تکرار شود. در نتیجه مرحله تکمیل مدارک به منظور تسریع مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس | مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوئیس | مدارک اقامت تمکن مالی سویس
مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوییس | مدارک مهاجرت اقامت از طریق تمکن مالی سوئیس | مدارک اقامت تمکن مالی سویس

 

مدارک مورد نیاز برای مهاجرت تمکن مالی در سوییس عبارتند از:

 • گذرنامه دارای اعتبار برای حداقل دو سال و داشتن حداقل دو صفحه خالی.
 • دو قطعه عکس پرسنلی که شرایط عکس های گذرنامه را داشته باشد.
 • تکمیل کردن فرم مربوط به درخواست مهاجرت تمکن مالی در سوییس همراه با تاریخ و امضا و در مورد متقاضیان با سن کمتر از 18 سال لازم است که والدین شخص هم فرم را امضا کنند.
 • برای اثبات تمکن مالی در سوییس لازم است که پرینت گردش حساب 3 ماه اخیر به همراه موجودی حساب شخص متقاضی به زبان انگلیسی و با مهر تأیید بانک ارائه شود.
 • ارائه مدارک مربوط به دارایی های شخص فرد متقاضی از جمله ملک و سهام در کشور مبدأ.
 • ارائه اجاره نامه مربوط به ملکی که در کشور سوییس برای سکونت اجاره شده یا سند ملک خریداری شده.
 • برای مهاجرت تمکن مالی سوییس لازم است که گواهی عدم سوء پیشینه تهیه شود و برای ارائه به سفارت ترجمه رسمی شود.
 • ارائه بیمه سلامت معتبر که تا سقف 30000 یورو را پوشش دهد.

 

 

 

اخذ اقامت مهاجرت از طریق تمکن مالی سوییس 

تمکن مالی در سوییس و شرط حضور برای اخذ اقامت

تمکن مالی در سوییس و دریافت اقامت تمکن مالی در سوییس دارای شرایط و قوانینی است که هر کشور برای مهاجران در نظر می گیرد و اطلاع از این شرایط از اهمیت بالایی برخوردار است.

پس از مهاجرت تمکن مالی در سوییس، در ابتدا اجازه اقامت یک ساله به فرد داده می شود و او می تواند برای مدت 5 سال، اقامت موقت را هر سال تمدید کند. یکی از شرایط مهم برای تمدید اقامت موقت مهاجرت تمکن مالی در سوییس شرط حضور است. شرط حضور به این معنی است که متقاضی تمدید اقامت باید در مدت یک سال گذشته، حتما 6 ماه را در کشور سوییس حضور داشته باشد. در صورتی که این شرط رعایت نشود و فرد متقاضی مدت زمان کمتری در خاک سوییس اقامت داشته باشد، مجوز اقامت او تمدید نخواهد شد و باطل می شود. در نتیجه یکی از نکات مهمی که قبل از مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس باید بدانید تا رعایت کنید، وجود شرط حضور برای تمدید اقامت سالانه و در نهایت اخذ اقامت دائم است.

 

مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس و اخذ اقامت دائم سوییس

اخذ اقامت مهاجرت از طریق تمکن مالی سوییس : مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس و اخذ اقامت دائم تمکن مالی در سوییس یکی از مسائل مهم و مورد توجه متقاضیان مهاجرت است و سؤالی که در این بخش باید پاسخ داده شود این که آیا پس از مهاجرت تمکن مالی در سوییس می توان اقامت دائم و تابعیت این کشور را به دست آورد؟

همانطور که قبلا توضیح داده شد مهاجرت تمکن مالی در سوییس به دو شیوه بازنشستگی و مالیات گزاف امکان پذیر است. در هر دو نوع مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس، فرد متقاضی بعد از گذشت 10 سال موفق به اخذ اقامت دائم کشور سوییس خواهد شد و پس از گذشت 12 سال از زندگی در سوییس می تواند تابعیت کشور سوییس را به دست بیاورد و پاسپورت دوم سوییسی را دریافت کند.

افراد متقاضی که تمایل دارند که پس از مهاجرت تمکن مالی در سوییس، برای دریافت پاسپورت این کشور هم اقدام کنند،بایستی در زمان اقامت در کشور سوییس به نکات و موارد زیر دقت داشته باشند:

 • یک شرط مهم برای اخذ تابعیت کشور سوییس این است که فرد متقاضی در زمان اقامت در این کشور باعث به خطر افتادن امنیت داخلی و خارجی سوییس نشود.
 • فرد متقاضی دریافت پاسپورت کشور سوییس بایستی در زمان حضور در این کشور هیچ گونه سابقه کیفری نداشته باشد.
 • پایبندی به قانون اساسی کشور سوییس یکی دیگر از شروط دریافت تابعیت این کشور است.
 • مورد دیگری که برای اخذ تابعیت کشور سوییس لازم است؛ تسلط به زبان های آلمانی یا فرانسوی یا ایتالیایی است.
 • و آخرین شرط برای دریافت تابعیت کشور سویس این است که فرد متقاضی بایستی با سبک زندگی و فرهنگ مردم سوییس و همچنین تاریخ و جغرافیا این کشور آشنایی کامل داشته باشد و در اصطلاح با فرهنگ این کشور عجین شده باشد.

مزایا معایب اقامت مهاجرت تمکن مالی سوییس |مزایا معایب اقامت مهاجرت تمکن مالی سوئیس

مزایای مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس

مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس یا خود حمایتی روشی برای مهاجرت به کشور سوییس است که دارای مزیت های زیادی است و به دلیل وجود همین مزایا سالانه افراد زیادی متقاضی مهاجرت تمکن مالی در سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس هستند.

برخی از مهم ترین مزیت های مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس عبارتند از:

 • برای مهاجرت تمکن مالی در سوییس نیازی به ارائه مدرک زبان و تسلط به زبان رایج کشور سوییس نیست.
 • برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس نیاز نیست تا فرد متقاضی مهاجرت دارایی و سرمایه خود را به کشور سوییس انتقال دهد و به همین دلیل ریسک این روش نسبت به مهاجرت از طریق سرمایه گذاری کمتر است.
 • پس از مهاجرت تمکن مالی در سوییس، به دلیل این که کشور سوییس عضو کشورهای عضو شنگن است، برای سفر به کشورهای حوزه شنگن احتیاجی به اخذ ویزا نیست.
 • مزیت دیگری که مهاجرت تمکن مالی در سوییس دارد، این است که پس از مهاجرت در صورتی که شرایط اقتصادی کشور سوییس را برای سرمایه گذاری و شروع یک تجارت مناسب ارزیابی کردید می توانید سرمایه گذاری و بیزینس خود ا در کشور سوییس شروع کنید.
 • مهاجرت تمکن مالی در سوییس یکی از روش هایی است که در آن اقامت موقت به سادگی قابل تمدید خواهد بود.
 • مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس جز روش هایی مهاجرتی است که شما پس از 10 سال می توانید موفق به کسب اقامت دائم کشور سوییس شوید.
 • مزیت مهم دیگری که مهاجرت تمکن مالی در سوییس و اقامت تمکن مالی در سوییس دارد، این است که فرد متقاضی بعد از گذشت 12 سال از زندگی در کشور سوییس می تواند پاسپورت این کشور را دریافت کند.
 • پس از مهاجرت تمکن مالی در سوییس و اقامت تمکن مالی در سوییس می توانید در بانک های کشورهای اروپایی افتتاح حساب انجام دهید.
 • مزیت مهم دیگری که مهاجرت تمکن مالی در سوییس برای مهاجران دارد این است که شما از این پس در یکی از امن ترین کشورهای جهان و با سطح رفاه بالا زندگی خواهید کرد.

مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس و معایب آن

مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس علاوه بر مزایای بسیاری که دارد، می تواند نقاط ضعفی هم داشته باشد که عبارتند از:

 • در مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس بایستی در زمان درخواست مهاجرت ملکی برای سکونت در سوییس اجاره شده باشد و آدرس آن به سفارت ارائه شود. در صورتی که به هر دلیلی با مهاجرت تمکن مالی در سوییس و اقامت تمکن مالی در سوییس موافقت نشود، امکان باز پس گرفتن مبلغی که به عنوان پیش پرداخت اجاره ملک پرداخت شده است امکان پذیر نیست. این مسئله می تواند یکی از عیب های مهاجرت تمکن مالی در سوییس به حساب بیاید.
 • برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس نقطه ضعف بزرگی که وجود دارد محدودیت برای افراد زیر 55 سال است که مجبور به استفاده از طرح مالیات گزاف هستند که نیازمند صرف هزینه بالایی است.

 

 

مزایا معایب اقامت مهاجرت تمکن مالی سوییس |مزایا معایب اقامت مهاجرت تمکن مالی سوئیس | مزایای اقامت تمکن مالی سویس
مزایا معایب اقامت مهاجرت تمکن مالی سوییس |مزایا معایب اقامت مهاجرت تمکن مالی سوئیس | مزایای اقامت تمکن مالی سویس

در این مقاله به بررسی مهاجرت تمکن مالی در سوییس و تمام شرایط مهم و مورد نیاز برای مهاجرت از طریق تمکن مالی به سوییس و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس پرداخته شد. مهاجرت تمکن مالی در سوییس یکی از ساده ترین روش های مهاجرت و اخذ اقامت تمکن مالی در سوییس است که پروسه کوتاه مدت و سریعی دارد. البته مهاجرت از طریق تمکن مالی به سویس جز روش هایی است که نیازمند دارایی بالاست و روش مهاجرتی مناسبی برای افراد بازنشسته محسوب می شود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کارشناس
به سال ها تجربه ما اعتماد کنید و با تماس با شماره تماس 09124617252 جدیدترین راه ها و متدهای اقامت و مهاجرت و دریافت ویزا از کارشناسان ویزاپورت دریافت نمایید.
+ +