ثبت شرکت در اتریش و شرایط و مدارک 2021

ثبت شرکت در اتریش و شرایط و مدارک 2021

ثبت شرکت در اتریش | ثبت برند در اتریش | شرایط و مدارک ثبت شرکت اتریش

ثبت شرکت در اتریش و ثبت برند اتریش یکی از موضوعات مورد بحث بسیار دغاغ است. امروز در این مقاله سعی داریم که شما را با تمام زوایا و خصوصیات ثبت کردن یک شرکت یا برند در کشور اتریش به جهت مهاجرت آشنا کنیم. پس اگر شما هم به دنبال راهی برای مهاجرت از طریق روش های مختلف هستید می توانید در این مقاله اطلاعات مناسبی را پیدا کنید که در هموار کردن مسیر موفقیت کمک بسیار بزرگ و شایانی به شما کند. مدارک ثبت شرکت در اتریش را در ادامه بخوانید.

ثبت شرکت اتریش | ثبت برند در اتریش | مدارک ثبت شرکت در اتریش | استارت آپ در اتریش
ثبت شرکت اتریش | ثبت برند در اتریش | مدارک ثبت شرکت در اتریش | استارت آپ در اتریش

پیش از آن که بخواهید در مورد روش ثبت شرکت در اتریش و ثبت برند اتریش بدانید بهتر است با آداب و رسوم و به طور کلی ویژگی های این کشور آشنا شوید تا هم انتخاب های بهتری برای روش های اقامتی و سرمایه گذاری خود بتوانید پیدا کنید و هم در صورت سرمایه گذاری در این کشور اروپایی بتوانید به کارتان ادامه دهید و با مشکلاتی که ناشی از هنجارهای فرهنگی می شود روبرو نشوید.

معرفی کشور اتریش و شرایط ثبت شرکت در اتریش

همان طور که پیش از این نیز توضیح داده شد بایستی با کشور مورد نظرتان به طور کامل آشنا شوید و سپس اقدام به انجام کارهای مورد نیاز برای مهاجرت کنید.

کشور اتریش از نظر جمعیت در حدود تهران است، یعنی کل جمعیت این کشور به اندازه افرادی است که در شهر تهران ساکن هستند. زبانی که مردم به صورت رسمی در این منطقه استفاده می کنند آلمانی است پس اگر به دنبال رفتن به اتریش هستید بهتر است خود را برای کلاس های زبان آلمانی و تلفظ های عجیب این زبان آماده کنید. از جمله خصوصیات خوبی که اتریش دارد آن است که عضو اتحادیه اروپا و همچنین جزو کشورهای شنگن می باشد. این خصوصیت باعث می شود که افراد مقیم یا تبعه اتریش بتوانند بدون ویزا بین دیگر کشورهای اروپایی رفت و آمد داشته باشند.

 

ثبت شرکت اتریش | ثبت برند در اتریش | مدارک ثبت شرکت در اتریش | استارت آپ در اتریش
ثبت شرکت اتریش | ثبت برند در اتریش | مدارک ثبت شرکت در اتریش | استارت آپ در اتریش

 

اعتبار پاسپورت اتریشی بسیار بالا بوده و افراد چه تبعه این کشور باشند و چه به صورت اقامت اتریش از طریق روش های گوناگون ساکن اتریش باشند می توانند از تمام مزایای این پاسپورت بهره مند شوند.

 

روش های مهاجرتی به اتریش و مدارک ثبت شرکت اتریش

برای مهاجرت به هر کشوری راه های مختلفی وجود دارد، این راه های مختلف شامل بورسیه تحصیلی، ازدواج، فرزند آوری، ثبت شرکت، پیدا کردن کارفرمای مناسب و…می شود. در ادامه ی این مطلب به توضیح روش مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت می پردازیم؛ اما از آنجایی که افراد بسیاری هستند که توانایی مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت و برند سازی را ندارند، به صورت مختصر به توضیح و تشریح روش های دیگر مهاجرت نیز خواهیم پرداخت.

چگونگی ثبت شرکت در اتریش ثبت برند اتریش

ثبت شرکت در اتریش همان طور که گفته شد یکی از  روش های مهاجرت به اتریش و دریافت اجازه ی اقامت در این کشور است. برای ثبت شرکت بایستی شرایطی را داشته باشید و سپس مراحلی را نیز طی کنید تا در نهایت موفق به انجام این کار شوید.تمامی مراحل و همچنین شرایط و ضوابط لازم برای این کار را در ادامه به صورت جامع و کامل توضیح داده ایم که امیدواریم برایتان مفید واقع شود.

شرایط لازم اولیه برای ثبت شرکت اتریش ثبت برند اتریش

رسیدن به سن قانونی 18 سال، عدم نداشتن سو سابقه کیفری از جمله مهم ترین شرایطی هستند که فرد متقاضی ثبت شرکت بایستی داشته باشد. البته سو سابقه های کیفری شامل خلاف ها و ناهنجاری هایی عمومی و خصوصی است.

 

هزینه ی ثبت شرکت در اتریش 

برای ثبت شرکت کاملا واضح است که بایستی در ابتدا هزینه ای را متحمل شوید، زیرا برای هر سرمایه گذاری و راه اندازی کسب و کاری به پرداخت یک هزینه ی مشخص نیاز است، که ثبت شرکت نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد.

هزینه های لازم برای ثبت شرکت به دو قسمت تقسیم می شوند، قسمت اول در مورد هزینه های خود ثبت شرکت است که شامل برند سازی، پرداخت مالیات و…می شود و قسمت دوم هزینه های ثبت شرکت شامل سرمایه اولیه ای می باشد که برای این کار استفاده می شود. به طور مثال برای ثبت شرکت در اتریش  ثبت برند اتریش نیاز به 4 هزار یورو سرمایه برای انجام کارهای اداری و مالیات و…و 35 هزار یورو برای سرمایه ی اولیه موجود در شرکت است؛ البته پس از ثبت شرکت فرد متقاضی ملزم به پرداخت 17 الب 18 هزار یورو در وهله اول است و می تواند مابقی مبلغ سرمایه اولیه را طی چند ماه بعد از ثبت شرکت پرداخت کند.

چه شرکت هایی قابلیت ثبت در اتریش را دارند؟

پیش از آن که اقدام به ثبت شرکت در کشور اتریش نمایید بهتر است تصمیم خودتان را گرفته و نوع شرکت را آگاهانه و به درستی انتخاب کنید. انواع شرکت هایی که در اتریش قابلیت ثبت دارند شامل شرکت ها و مشارکت ها می شوند. شرکت هایی با مسئولیت محدود و یا مشارکت های محدود و عمومی بیشتر از دیگر انواع شرکت ها مورد توجه هستند. اما علت این موضوع چیست؟ علت این محبوبیت را می توان در آن جستجو کرد که این گونه از شرکت ها مورد حمایت قانون قرار دارند، از حقوق و مزایای مشخصی برخوردار بوده و می توانند در صورت نیاز از نهاد، شرکت و یا شخص دیگری شکایت کنند. البته به همان ترتیب دیگر افراد و نهادها نیز می توانند از اینگونه شرکت ها شکایت به عمل بیاورند.

خطرات ثبت شرکت ، مالیات ثبت شرکت و عوارض ثبت شرکت در اتریش

خطرات ثبت شرکت ، مالیات ثبت شرکت و عوارض ثبت شرکت در اتریش برخی افراد فقط به منظور یافتن راهی برای مهاجرت به کشورهای خارجی و بالاخص اروپایی به دنبال ثبت شرکت در اتریش ثبت برند اتریش می باشند، اما برخی دیگر به دنبال راه اندازی کسب و کاری نوین و جدید هستند. برای دسته ی دوم مسلما میزان سود و زیان، خطرات و حتی مقدار مالیات ثبت شرکت بسیار مهم است.

پس قدم اول باید در مورد بررسی این باشد که آیا اتریش کشوری امن از لحاظ اقتصادی می باشد یا خیر. در این مورد که اتریش کشوری امن برای ثبت شرکت می باشد هیچ شکی نیست زیرا طبق تحقیقات صورت گرفته و آمارهایی که تحلیل گران و اقتصاد دانان از اقتصاد اتریش به دست آورده اند، نرخ رشد مثبتی در اقتصاد آن مشاهده شده است که نشان می دهد این کشور برای آن که سرمایه و حاصل زندگیتان را در آن سرمایه گذاری کنید مکان درست و امنی است. اما همانقدر که می تواند برایتان سود آور باشد در صورت فعالیت های غیر قانونی، بی تجربگی و ریسک های کلان می تواند باعث از بین رفتن سرمایه تان نیز بشود.

مزایای ثبت شرکت در اتریش و ثبت برند اتریش

ثبت شرکت در اتریش و ثبت برند اتریش همان طور که هزینه هایی دارد، مزایای بسیار زیاد و متنوعی نیز دارد که می تواند باعث بیشتر شدن تمایل شما نسبت به این کار شود. اگر به دنبال مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت هستید بهتر است بدانید که با این کار به دلیل آن که این کشور امنیت اقتصادی و نرخ رشد خوبی دارد می تواند به خوبی و به سرعت باعث رشد و پیشرفت هرچه بیشتر شما شود. شرایط ثبت شرکت به علت حمایت هایی که دولت از شرکت های نوپا می کند می تواند با تلاش و همت شما هم برای خود شما و هم به نفع اتریش بسیار سود آوری داشته باشد و میزان مراودات اقتصادی اتریش با دیگر کشورها را بهبود بخشد.

ثبت شرکت اتریش | ثبت برند در اتریش | مدارک ثبت شرکت در اتریش | استارت آپ در اتریش
ثبت شرکت اتریش | ثبت برند در اتریش | مدارک ثبت شرکت در اتریش | استارت آپ در اتریش

چگونگی مهاجرت از طریق ثبت شرکت در اتریش

مهاجرت به اتریش از طریق ثبت شرکت یکی از روش های بسیار مناسبی است که امروزه بسیار مورد توجه افراد قرار گرفته است. در این روش فرد متقاضی یا بایست یک شرکت را از ابتدا ثبت کند و یا می تواند یک شرکت موجود را خریداری کرده و ایده های جدید و مدرن به همراه سرمایه بیشتر را به آن تزریق کند تا شرکت جانی دوباره بگیرد. اگر به دنبال آن هستید که با ثبت شرکت به اقامت اتریش دست پیدا کنید بهتر است بدانید که برای این کار حداقل سرمایه گذاری 100 هزار یورو را لازم دارید.

اما نگران نباشید زیرا با هزینه ای بالغ بر 35 هزار یورو نیز می توانید در اتریش ثبت شرکت نمایید اما این کار نمی تواند آن چنان که باید و شاید شما را به اقامت و دریافت تابعیت اتریش نزدیک کند.

راه دیگری وجود دارد که فرد طی کسب اقامت از طریق ثبت شرکت می تواند از آن راه استفاده کند. این روش استخدام شدن در شرکت همسر متقاضی است. البته برای این استخدام هیچ پارتی بازی انجام نمی شود و متقاضی حتما بایستی بتواند حداقل امتیاز لازم از جدول امتیازات را کسب کند، نکته ی مثبت مهاجرت با ثبت شرکت از طریق استخدام در شرکت همسر آن است که فرد به محض استخدام شدن می تواند کارت اقامت کاری 2 ساله ی خود را دریافت کند.

اماکن دیدنی اتریش بعد از ثبت برند اتریش

از مقوله ی کار و تجارت که بگذریم به قسمت دیدنی های اتریش و امکانات رفاهی این کشور می رسیم. اتریش یکی از کشورهایی می باشد که اماکن دیدنی بسیار زیاد و جذابی را در خود جای داده است و حتی اگر برای کار و تجارت به این کشور رفته باشید مسلما باعث می شود که لحظات شاد و پر باری را با دیدن این اماکن تفریحی و تاریخی تجربه کنید. در ادامه ی این بخش به این اماکن تفریحی و باستانی اشاره کرده ایم:

1- ثبت برند اتریش و ثبت شرکت در شهر وین

اولین و مهم ترین جاذبه ی دیدنی این کشور شهر وین، پایتخت اتریش است. این شهر پر از نشانه های دوران باستان و دفترچه ی خاطرات چندین و چند قرن زندگی انسان ها در این منطقه است. این خاطرات به شکل معمولی و عادی نیستند بلکه لحظه به لحظه ی خاطرات این افراد بر روی در و دیوارهای این شهر باستانی و کاخ و برج و باروهای برجای مانده حک شده اند.

در واقع شهر وین و به طور کلی کشور اتریش را سرزمین قلعه ها می دانند، زیرا تعداد قلعه هایی که در این منطقه ساخته شده اند بسیار زیاد است و خوشبختانه تعداد بسیار زیادی از آن ها تا به امروز به همت تاریخ نگاران و افراد مختلف جامعه حفظ شده اند.

2-کلیسای جامع استفان و ثبت برند اتریش و ثبت شرکت 

این کلیسا در قلب شهر وین، پایتخت اتریش واقع شده است. قدمت این کلیسا به چندین و چند قرن پیش بر می گردد. به طوری که سکویی که محل قرار گیری کشیش اعظم می باشد در حدود قرن 15 میلادی بنا شده است. یکی از مهم ترین نشانه ها و جذابیت های این کلیسا علامت های ارتش و سمبل های نظامی می باشد که دورتا دور این کلیسا را احاطه کرده اند.

3- ثبت برند اتریش و ثبت شرکت در ایمست

یکی از شهرهایی است که در کوهپایه های آلپ واقع گردیده است. این شهر دارای پیست اسکی معروف هوچ ایمست است که پیست بسیار معروفی نیز می باشد، البته این پیست تنها جاذبه ی این منطقه نیست، بلکه ایمست بیشتر به دلیل طبیعت جذاب و کوه هایی که گردشگران می توانند برای گردشگری انتخاب کنند مشهور شده است.

4- ثبت برند اتریش و ثبت شرکت در آمبراس

قلعه ی آمبراس در شهر اینسبروک یکی دیگر از جاذبه هایی است که می تواند افراد زیادی را به این منطقه بکشاند. این قلعه در ابتدا یک دژ نظامی بود که توسط حاکمی که آن را خرید تبدیل به یک کاخ مجلل و بنای بسیار باشکوه شد. در این قلعه می توانید کلکسیون های متفاوت و معتبری را پیدا کنید که هر کدام از آن ها تاریخ یک شهر و تمدن را در خود جای داده اند.

مهاجرت از طریق کار به اتریش یا ثبت برند اتریش و ثبت شرکت در اتریش

معمولا افرادی که تمایل به مهاجرت دارند به دنبال بیشتر شدن رفاه و همچنین افزایش سطح درآمدهایشان می باشند. در اتریش به دلیل آن که مهاجرت از طریق کار یکی از ارزان ترین روش ها است محبوبیت بسیار زیادی نیز بین افراد مهاجر دارد.

اگر میخواهید از خطرات ثبت شرکت ، مالیات ثبت شرکت و عوارض ثبت شرکت در اتریش بدانید و به اتریش مهاجرت کنید بهتر است بدانید که دو راه برای مهاجرتتان وجود دارد:

1- جاب آفر اتریش و ثبت برند اتریش و ثبت شرکت در اترش

روش اول اخذ جاب آفر یا همان پیشنهاد کار است که می تواند برای شما مجوز یک ساله ای از زندگی در اتریش فراهم کند. برای آن که بتوانید از این امکان استفاده کنید حداقل دو شرط لازم را بایستی داشته باشید اولین شرط آن است که مدرک تحصیلی شما حداقل لیسانس باشد و دومین شرط هم که بسیار مهم است آن می باشد که از طرف یک کارفرمای اتریشی دعوت نامه ای را مبنی بر درخواست کار داشته باشید. بدون داشتن این دو شرط به هیچ وجه نمی توانید به داشتن جاب آفر فکر کنید.

یکی از موضوعاتی که دریافت جاب آفر را سخت می کند آن است که کار فرما بایستی ابتدا در اتریش و سپس در اتحادیه اروپا به دنبال نیروی کار مورد نظر خود باشد و در صورتی که نتواند نیروی مورد نظر خود را پیدا کند اقدام به جستجو برای نیرو در سطح بین المللی کند.

ثبت شرکت اتریش | ثبت برند در اتریش | مدارک ثبت شرکت در اتریش | استارت آپ در اتریش
ثبت شرکت اتریش | ثبت برند در اتریش | مدارک ثبت شرکت در اتریش | استارت آپ در اتریش

در ثبت برند اتریش و ثبت شرکت تجوه کنید یکی دیگر از موضوعاتی که علاوه بر دو شرط قبلی لازم و ضروری به حساب می آید آن است که بایتسی از جدول امتیاز بندی که دولت برای مهاجران طراحی کرده است بتوانید حداقل امتیاز لازم را کسب نمایید. این جدول مواردی همچون مهارت زبان آلمانی، مهارت زبان انگلیسی، داشتن تجربه کاری در زمینه شغلی کم در آمد، برنامه مطالعاتی در دانشگاه، مدارک فنی و حرفه ای و داشتن شرایط لازم برای پذیرش در دانشگاه ها است که هر کدام هم امتیاز متفاوتی دارند. حداقل امتیاز لازم 55 و حداکثر امتیاز لازم هم 90 است.

تمام موارد گفته شده برای شرایط عادی است. اما شرایط استثنایی هم وجود دارد که دیگر نیازی نیست کارفرما شغل خود را در اتریش و سپس اتحادیه اروپا آگهی کند، بلکه در صورتی که شما بتوانید به امتیاز 70 از جدول مذکور دست یابید کارفرما قادر است تا به صورت فوری و خود مختار شما را برای شغل مورد نظرش استخدام کند.

2-مهاجرت با ویزای جستجوی کار یا ثبت برند اتریش و ثبت شرکت در اتریش 

ویزای جستجوی کار نیز روش دیگری است که طی آن افراد می توانند به وسیله ی آن به اتریش مهاجرت کنند. این نوع ویزا شاید راحت تر به نظر برسد اما سختی هایی که دارد ممکن است باعث دلسردی خیلی از متقاضیان شود. برای آن که بتوانید این ویزا را به دست آورید در ابتدا بایستی از جدول امتیاز دهی به امتیاز 70 برسید، با رسیدن به این سطح از امتیاز دولت اتریش اجازه ی ویزای جستجوی کار را به مدت 6 ماه به شما می دهد تا به وسیله ی آن بتوانید در اتریش کاری مرتبط با مدرک تحصیلی خودتان پیدا کنید. توجه داشته باشید که شما نمی توانید هر کاری را در اتریش پیدا کنید، بر فرض مثال مشاغل خدماتی همچون سرو قهوه، نظافت چی و مشاغلی از این قبیل به هیچ وجه از لحاظ دولت کار به حساب نمی آیند. نکته ی مهمی که در این روش وجود دارد آن است که طی این مدت 6 ماهه بایستی تمامی خرج و مخارجتان را خودتان تامین کنید. پس اگر تنها پولی که با خود می برید در واقع همان سرمایه تان است پیشنهاد می کنیم که این کار را نکنید زیرا ریسک پیدا کردن چنین شغلی و دریافت ویزای کاری معمولی به این شیوه بسیار زیاد است.

یکی از موضوعات مهمی که در مورد پیدا کردن کار در اتریش مطرح است نرخ بیکاری در این کشور می باشد که حالتی نوسان گونه دارد. به این معنی که در اتریش طی چند سال نرخ بیکاری افزایش یافته، سپس ناگهان کاهش پیدا می کند و مجددا این چرخه تکرار می شود. به طور مثال در سال 2015 بالاترین نرخ بیکاری در اتریش طی 30 سال گذشته اتفاق افتاده است اما از سال 2016 به بعد این نرخ بسیار کاهش یافت و تعداد شاغلان نیز بسیار بیشتر شد.

اما چطور می توان با اقامت کاری به اقامت دائم دست پیدا کرد؟ در صورتی که بتوانید به مدت 4 سال اقامت کاری خود را حفظ کنید، یعنی 4 بار کارت اقامت خود را تمدید کنید، می توانید با انجام مراحل قانونی و اداری مهاجرت دائم اتریش را دریافت کنید. البته دریافت اقامت دائم منوط به بررسی کامل وضعیت زندگی شما طی این 4 سال در اتریش است که آیا طبق قانون رفتار و زندگی کرده اید یا خیر.

شرایط مهاجرت به اتریش با سرمایه گذاری و ثبت برند اتریش و ثبت شرکت اتریش

روش سرمایه گذاری برای کسب اقامت در یک کشور مناسب قشر خاصی از افراد یک جامعه است که عمدتا افراد ثرروتمند و غنی جامعه را شامل می شود. معمولا افرادی که با سرمایه گذاری به دنبال کسب اقامت در یک کشور خاص هستند به مولفه های مختلفی توجه نشان می دهند که مهم ترین این مولفه ها امنیت اقتصادی کشور مقصد می باشد. امنیت اقتصادی یک کشور به عوامل مختلفی همچون میزان تورم، روابط تجاری کشور با دیگر کشورها و…بستگی دارد. عامل مهم بعدی که تاثیر مهمی در جذب سرمایه گذاران و به خصوص سرمایه گذاران کشورهای خارجی دارد میزان و نرخ رشد اقتصادی یک کشور می باشد.

اتریش از جمله کشورهایی می باشد که هم دارای امنیت اقتصادی بالا و هم نرخ رشد اقتصادی بسیار خوب و مناسبی است. البته اینکه روش های سرمایه گذاری در یک کشور شرایط ساده تری داشته باشند و هزینه ی اولیه کمتری نیز بخواهند جز دیگر مولفه های جذب کننده سرمایه گذاران خارجی است که خوشبختانه اتریش از این عوامل نیز برخوردار است و شرایط بهتری را نسبت به دیگر کشورهای اروپایی همچون انگلستان فراهم کرده است.

ثبت شرکت اتریش | ثبت برند در اتریش | مدارک ثبت شرکت در اتریش | استارت آپ در اتریش
ثبت شرکت اتریش | ثبت برند در اتریش | مدارک ثبت شرکت در اتریش | استارت آپ در اتریش

برای دریافت اقامت اتریش از طریق سرمایه گذاری و ثبت شرکت اتریش دو روش مهم و عمده وجود دارد که در ادامه به آن ها نیز خواهیم پرداخت.

1- سرمایه گذاری ازطریق استارت آپ ها و ثبت در اتریش

سرمایه گذاری ازطریق استارت آپ ها و ثبت در اتریش استارت آپ ها به مشاغلی گفته می شوند که نو ظهور بوده و با سرمایه بسیار کمی راه اندازی می شوند. اما این نوع از شرکت ها و فعالیت ها نیاز به یک ایده ی جدید و خلاقانه دارند که تا آن لحظه کسی به سراغش نرفته است. البته می توانید ایده هایی داشته باشید که قبلا مورد استفاده قرار گرفته اند اما به اندازه کافی خوب نبوده اند، به زبان ساده تر می توانید ورژن و یا همان نسخه جدیدی از کار قبلی ارائه دهید.

برای آن که بتوانید از این طریق در اتریش سرمایه گذاری کنید بایستی بتوانید حداقل 50 هزار یورو را در این کار خرج کرده و در واقع سرمایه گذاری کنید. برای استفاده از این روش نیز جدول امتیازاتی وجود دارد که باید بتوانید از امتیازات آن جدول حداقل 50 امتیاز آن را کسب کنید.

2-سرمایه گذاری خود حمایتی ثبت برند اتریش و ثبت شرکت در اترش

سرمایه گذاری خود حمایتی ثبت برند اتریش و ثبت شرکت در اترش این روش برای افرادی که در ایران پولدار هستند و سرمایه زیادی دارند بسیار مناسب است. با این روش نیازی نیست که هیچ پولی را صرف سرمایه گذاری در اتریش کنید بلکه فقط بایستی بتوانید به دولت اتریش ثابت کنید که شما در ایران فردی ثروتمند هستید. برای اثبات این کار نیز بایستی دو موضوع را اثبات نمایید. موضوع اول آن است که به ازای هر فرد از اعضای خانواده تان بایستی 22 هزار یورو در حساب شخصی تان در ایران داشته باشید و مورد دوم که نیاز به اثبات دارد آن است که حداقل ماهیانه بین 2500 الی 3500 یورو حقوق دریافت می کنید. شاید نگران قیمت بسیار بالای ارزهای خارجی باشید، اما نیازی به نگرانی نیست زیرا این مقدارهایی که بیان شد همگی بر حسب ارز دولتی حساب می شوند.

با دریافت این نوع از ویزای سرمایه گذاری نمی توانید در اتریش کار کنید و در صورت شاغل بودن کار شما غیر قانونی تلقی می شود. اما اجازه خریدن خانه، زمین، ملک و…داشتن یک کسب و کار خود گردان را دارید.

مهاجرت اتریش از طریق تولد فرزند

مهاجرت از طریق تولد فرزند برخی از کشورها از قانون خاک و برخی از کشورها از قانون خون تبعیت می کنند. قانون خاک به معنای آن است که اگر فردی در خاک آن کشور به دنیا بیاید تبعه آن کشور به حساب می آید و قانون خون به معنای آن است که اگر فردی در یک کشور پدر یا مادر تبعه آن کشور را داشته باشد می تواند تابعیت آن کشور را دریافت کند.

کشور اتریش از جمله کشورهایی است که از قانون خون تبعیت می کنند و بر طبق آن برای مهاجران و متقاضیان دریافت تابعیت این کشور تصمیم گیری می کنند. قوانین خاصی در مورد اعطای تابعیت اتریش به کودکان وجود دارد اما این قوانین به حد کافی واضح و شفاف هستند که افراد را دچار سردرگمی نکنند.

مورد اول آن است که تابعیت چه از طریق پدر و چه از طریق مادر به کودک منتقل می شود یعنی فرقی نمی کند که مادر اتریشی باشد یا پدر، اما این در صورتی است که پدر و مادر کودک به صورت رسمی با هم ازدواج کرده باشند.

مورد دوم آن است که اگر کودکی خارج از کشور اتریش از والدین اتریشی متولد شود باز هم تبعه اتریش به حساب می آید و محل تولد او هیچ تاثیری در تابعیت او نخواهد داشت.

مورد سوم در مورد کودکان بی سرپرست و یتیم است که هیچ کدام از والدین او مشخص نبوده و بنابراین هیچ تابعیت مشخصی نیز ندارند. در این مواقع زمانی که کودک داخل خاک اتریش به دنیا آمده باشد و یا در آنجا پیدا شود به صورت قانونی تابعیت اتریش را دریافت می کند.

مورد چهارم در مورد کودکان دو تابعیتی است. کودکان دو تابعیتی افرادی هستند که یکی از والدین آن ها اتریشی و دیگری غیر اتریشی است. کودک از سمت والد اتریشی به صورت خودکار و بدون هیچ تلاشی اتریشی محسوب می شود، اگر از سمت والد دیگر نیز به تابعیت آن کشور در بیاید تا سن قانونی 18 سال از نظر قانون اتریش هیچ منعی ندارد که کودک بتواند هر دو تابعیت خود را حفظ کند اما به محض رسیدن به سن قانونی بایستی تعیین کند که کدام تابعیت را می خواهد حفظ کند.

مورد پنجم در مورد کودکانی است که پدر و مادرشان به صورت رسمی و قانونی ازدواج نکرده اند. این کودکان اگر حتی فقط پدرشان اتربیشی باشد بازهم می توانند تابعیت اتریش را داشته باشند و آن هم در صورتی است که پدر ظرف مدت 8 هفته یا همان 2 ماه به دادگاه به صورت رسمی اعلام کند که وی پدر بچه است که پس از آن تابعیت اتریش به فرزند اعظا می شود.

پس نتیجه می گیریم که شما به عنوان یک فرد بالغ نمی توانید به واسطه ی تولد فرزندتان در خاک اتریش تابعیت این کشور را دریافت کنید شاید فرزندتان بتواند با داشتن یکی از شرط های بالا تبعه اتریش شود اما شما مسلما نمی توانید.

مهاجرت به اتریش با ازدواج

مهاجرت به اتریش با ازدواج یکی دیگر از روش هایی که افراد بسیاری به دنبال استفاده از آن برای گرفتن تابعیت اتریش هستند از طریق ازدواج می باشد. این روش بسیار ساده و کم خرج است اما شرایط خاص خودش را نیز دارد. برای آن که بتوانید از طریق ازدواج اقامت این کشور را بگیرید بایستی حداقل 6 سال از زمان تاریخ عروسی تان بگذرد، از این 6 سال باید به طور قطع 5 سال آن را در خاک اتریش سپری کرده باشید و تمام مدت را هم با همسرتان زیر یک سقف زندگی کنید. تا اینجای کار مشکل چندانی وجود ندارد اما اتریش به همین سادگی ها و صرفا با یک ازدواج به شما تابعیت نمی دهد بلکه بایست بتوانید از آزمون هایی همچون عدم داشتن سو پیشینه، عدم سو سابقه کیفری، داشتن تمکن مالی کافی و مواردی از این قبیل نیز سر بلند بیرون بیایید.

ممکن است شما فردی باشید که با یک اتریشی ازدواج کرده اید و چند سالی هم از ازدواجتان می گذرد در آن صورت کافی است تا سال های باقی مانده تا تمام شدن 6 سال را سپری کنید و سپس اقدام به دریافت تابعیت نمایید.

مهاجرت تحصیلی به اتریش

مهاجرت تحصیلی به اتریش کشور اتریش به مانند همه کشورهای دیگر قاره اروپا، مقصد بسیاری از دانشجویان و دانش آموزانی است که قصد دارند تحصیل در یک کشور اروپایی را تجربه کنند. ما در این نوشتار سعی می کنیم تا نحوه اخذ اقامت و مهاجرت تحصیلی به اتریش ویزای تحصیلی کشور اتریش را برای شما شرح دهیم. کشور اتریش با داشتن شرایط ویژه اقتصادی و همچنین بهره مندی از قوانین اتحادیه اروپا برای داشتن زندگی استاندارد، همیشه با آغوش باز به استقبال افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند رفته است.

مهاجرت تحصیلی به اتریش کشور اتریش با ایجاد شرایط ویژه و تسهیلات مناسب باعث شده که افراد داوطلب خارجی که قصد تحصیل در اتریش را دارند به راحتی بتوانند به هدف خود که همان تحصیل در دانشگاه ها و مدارس اتریش است برسند. این کشور اروپایی با بهره گیری از دانشگاه های مطرح در سطح بین الملل مانند دانشگاه وین و دانشگاه تکنولوژی وین توانسته یکی از انتخاب های افراد خارجی برای ادامه تحصیل باشند.

وزارت آموزش و پرورش وین مرجع رسیدگی و اداره کننده تمامی سطوح آموزش در این کشور است. مهاجرت تحصیلی به اتریش این وزارت خانه همیشه یکی از مهمترین وزارتخانه های کشور اتریش بوده و دلیل آن هم توجه بسیار زیاد مقامات این کشور به بحث آموزش که به عنوان اصلی ترین فاکتور پیشرفت و توسعه اقتصادی ، سیاسی و اجتماعی در دنیای امروز است.

تحصیل در مقطع کارشناسی در اتریش

دانشگاه های کشور اتریش به دو دسته دولتی و خصوصی تقسیم می شوند که تمامی دانشگاه های بین المللی چه خصوصی و چه دولتی اقدام به جذب دانشجو می کنند. لازمه تحصیل در دانشگاه های اتریش برای ایرانیان داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی برای تحصیل در مقطع کارشناسی است. مهاجرت تحصیلی به اتریش از دیگر شرایط تحصیل در این کشور داشتن مدرک آلمانی برای دانشگاه های دولتی و داشتن نمره 6 آیلتس برای تحصیل در دانشگاه های خصوصی می باشد.

هزینه تحصیل در این کشور برای دانشجویانی که مقیم کشورهای اتحادیه اروپا می باشند کاملا رایگان بوده. این در حالی است که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا نیازمند سالانه 1500 یورو برای هزینه و شهریه تحصیل هستند. ثبت شرکت اتریش با مدرک تحصیلی اتریش مزایایی خوبی دارد.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

در بحث اخذ ویزای دانشجویی و یا تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد مهمترین نکته پذیرش فرد توسط یکی از دانشگاه های این کشور است. مهاجرت تحصیلی به اتریش تحصیل در مقاطع بالاتر از کارشناسی نیازمند تایید مدرک تحصیلی دوره قبلی فرد توسط یکی از دانشگاه های اتریش می باشد. ثبت برند اتریش با مدرک تحصیلی اتریش مزایایی خوبی دارد. این بدین معنی است که فردی با مدرک تحصیلی کارشناسی میتواند در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه های این کشور تحصیل کند به شرطی که مدرک کارشناسی آن فرد مورد تایید دانشگاه قرار گیرد. مهاجرت تحصیلی به اتریش بسیار پیش آمده که فردی ایرانی درخواست ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد را به یکی از دانشگاه های کشور اتریش ارسال نمود. مدرک کارشناسی این فرد مورد تایید واقع شده است اما به تشخیص استادان رشته درخواستی آن فرد می بایست چند واحد دیگر مربوط به دوره کارشناسی را در دانشگاه اتریشی بگذراند.

دانشگاه های دولتی اتریش مدارک تحصیلی

دانشجویان دانشگاه های آزاد و بعضی از دانشگاه های سراسری را تایید نمی کنند ولی دانشگاه های خصوصی این کشور محدودیتی در این زمینه ندارند. مهاجرت تحصیلی به اتریش همانطور که گفته شد لازمه تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش داشتن مدرک زبان آلمانی است. البته دانشگاه های این کشور بعد از تایید و دادن ویزای تحصیلی به دانشجو، مدت زمان معینی را برای تحصیل و یادگیری زبان آلمانی در اختیار دانشجو قرار می دهند و بعد از یادگیری زبان آلمانی کلاس های دانشگاهی شروع می شوند.

تحصیل در مقطع دکتری در اتریش

همانند دوره کارشناسی ارشد، لازمه اخذ ویزای تحصیلی برای مقطع دکتری، تایید مدرک کارشناسی ارشد توسط دانشگاه های اتریش است.مهاجرت تحصیلی به اتریش  برای تحصیل در رشته های فنی در مقطع دکتری شما به یک استاد راهنما در دانشگاه مقصد نیاز دارید. این استاد راهنما باید قبل از مهاجرت شما به کشور اتریش شما را ئذیرفته باشد.مهاجرت تحصیلی به اتریش  در رشته های انسانی شرایط کمی ساده تر است و فرد می تواند بعد از حضور در کشور اتریش، استاد راهنما را یافته و مورد ئذیرش این استاد قرار گیرد. لازم به ذکر است در صورت تمایل دانشجو، او می تواند با تطبیق تعدادی از واحد های دوره کارشناسی ارشد خود و همچنین گذراندن چند واحد دیگر در دانشگاه های اتریش دوباره مدرک کارشناسی ارشد را اینبار از دانشگاه اتریشی اخذ نماید.

سخن پایانی در مورد ثبت شرکت در اتریش و ثبت برند در اتریش

مقاله امروز در مورد چگونگی ثبت شرکت در اتریش و ثبت برند، مهاجرت از طریق روش های مختلف به اتریش و مهاجرت تحصیلی به اتریش ، برخی از مکان های دیدنی اتریش و…می شد. با توجه به تمامی مطالب گفته شده می توان پی برد که اتریش یکی از کشورهایی است که به راحتی می توانید از روش های مختلف اقامت و تابعیت آن را دریافت کنید. تالبته روش هایی همچون ثبت شرکت در اتریش و ثبت برند اتریش می تواند بسیار ساده تر و زود بازده تر از دیگر روش ها باشد. مهاجرت تحصیلی به اتریش نیز تا حدود زیادی ساده است که البته تنها مشکل آن مشکل تایید اعتبار برخی از دانشگاه های ایرانی است. اعطای تابعیت از طریق خون در اتریش بسیار رایج تر از تابعیت از طریق خاک است و اتریش از جمله کشورهایی است که در دادن تابعیت از طریق ازدواج کمی سخت گیر می باشد.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کارشناس
به سال ها تجربه ما اعتماد کنید و با تماس با شماره تماس 09124617252 جدیدترین راه ها و متدهای اقامت و مهاجرت و دریافت ویزا از کارشناسان ویزاپورت دریافت نمایید.
+ +