اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن 2021

اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن 2021

اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن چگونه است؟

اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت برند ژاپن | شرایط مزایا مدارک قوانین هزینه انواع ثبت شرکت برند ژاپن

اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت برند ژاپن + شرایط مزایا مدارک قوانین هزینه انواع ثبت شرکت برند ژاپن : اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن یکی از راه های ایده آل برای اقامت ژاپن است. کشور ژاپن یکی از قدرت های اقتصادی در دنیا و از مطرح ترین کشورها در زمینه مهاجرت است.

ثبت شرکت در ژاپن یکی از انواع راه هایی است که افراد برای مهاجرت به ژاپن انتخاب می کنند. هر ساله صدها نفر سرمایه گذار خارجی برای ثبت شرکت در ژاپن یا افراد خواهان اقامت دائم این کشور صنعتی پیشرفته اقدام می کنند.

مجمع الجزایر ژاپن که در آسیای شرقی قرار گرفته با کشورهایی مثل چین، کره جنوبی، کره شمالی هم مرز است. پایتخت این کشور توکیو است؛ زادگاه تویوتا.

به این کشور لقب کشور آفتاب را نیز داده اند. اگر تصمیم به مهاجرت و اقامت ثبت شرکت و ثبت برند در ژاپن را دارید این کشور یکی از قدرت های بزرگ اقتصادی در زمینه صادرات خودرو، وسایل الکترونیکی و زمینه حمل و نقل به شمار می رود. ژاپن در طول تاریخ دستخوش اتفاقات بدی شده که این اتفاقات نتوانستند این کشور قدرتمند را به زانو دربیاورد. در ادامه در خصوص این که برای رسیدن به رتبه چهارم صادرات دنیا، این کشور از چه موانعی گذشته بیشتر توضیح خواهیم داد.

 

اقامت از طریق ثبت شرکت ژاپن |شرایط مزایا مدارک قوانین هزینه انواع ثبت شرکت برند ژاپن |اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن
اقامت از طریق ثبت شرکت ژاپن |شرایط مزایا مدارک قوانین هزینه انواع ثبت شرکت برند ژاپن |اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن

 

پارامترهای اقامت مهاجرت با ثبت شرکت برند در ژاپن

فراز و نشیب های اقتصاد ژاپن و اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن

پارامترهای اقامت مهاجرت با ثبت شرکت برند در ژاپن  : کشور ژاپن فراز و نشیب های زیادی را در طی دوران تجربه کرده که هر کدام از آن ها توانسته لطمه ای به اقتصاد این کشور وارد کند. جنگ جهانی دوم و حمله اتمی امریکا به ناکازاکی و هیروشیما، زمین لرزه های پیاپی و سونامی های زیاد اقتصاد این کشور را دستخوش تغییراتی کرد؛ اما این ها نتوانستند مانع ایستادگی و مقاومت این کشور شوند. ژاپن هم چنان در مقابل این اتفاقات بد سرپا ایستاد؛ به طوری که امروز مقام سوم اقتصادی جهان را از آن خود کرده است.

کارخانه بزرگ تویوتا معروف ترین شرکت خودسازی ژاپن محسوب می شود و در رتبه اول صادرات خودرو ایستاده است. کارخانه های دیگر خودروسازی چون: نیسان، هوندا و سوزوکی هم چنان در دنیا حرف اول را می زنند.

ژاپن همچنان پیشتاز در زمینه صنعت و توسعه حمل و نقل، وسایل الکترونیکی چون برندهای مطرح مانند: سونی، پاناسونیک، جی وی سی، توشیبا و کانن در دنیاست.

برای همین توانسته رتبه پنجم در زمینه صادرات وسایل صوتی، خانگي، تلویزیون دوربین های مختلف، تلفن همراه و … را از آن خود کند.

اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن با نگاهی به اقتصاد در ژاپن

اقتصاد ژاپن و  اخذ اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت برند در ژاپن

اخذ اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت برند در ژاپن : ثبت شرکت در ژاپن لازمه تحقیق و بررسی اقتصاد این کشور است. و هر فردی که قصد دارد برای اقامت ژاپن اقدام کند، باید تمام جوانب کار را بسنجد.

همان طور که گفته شد، کشور ژاپن یکی از قدرت مندترین اقتصادهای دنیا را دارد و اقتصاد با ثبات و تورم و نوسانات کم و نرخ کم بیکاری بستر مناسبی را برای ثبت شرکت در ژاپن و سرمایه گذاری در این کشور فراهم کرده است. ثبت شرکت در ژاپن از این طریق ریسک کمی دارد.

سرمایه گذارانی که قصد اقامت ژاپن را دارند یا می خواهند برای ثبت شرکت در ژاپن یا سرمایه گذاری در ژاپن اقدام کنند و اقامت این کشور از نوع دائم را به دست بیاورند، باید با توجه به خالص درآمد خود به دولت ژاپن مالیات پرداخت کنند. این مالیات نسبت به مالیات های دیگر کشورهای اروپایی بیشتر است؛ اما مالیات بر ارزش افزوده در کشور ژاپن، 5 درصد است که کم ترین نرخ مالیات در جهان را دارد؛ برای همین برای ثبت شرکت در ژاپن امتیاز مثبتی محسوب می شود.

 

دلایل اقتصادی برای ثبت شرکت و برند در ژاپن | اقتصاد ژاپن و دلایل اخذ اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت برند ژاپن
دلایل اقتصادی برای ثبت شرکت و برند در ژاپن | اقتصاد ژاپن و دلایل اخذ اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت برند ژاپن

 

بانک مرکزی این کشور برای تحرک بخشیدن به اقتصاد نرخ بهره بانک ها را کاهش داده است. کمتر شدن سود بانکی نقدینگی سرگردان در اقتصاد را به سمت بازارهای دیگری چون بازار سهام سوق داده است و بستر مناسبی برای سرمایه گذاری یا ثبت شرکت در ژاپن را فراهم کرده است.

نکته دیگری که باید در خصوص سرمایه گذاری در ژاپن یا ثبت شرکت در ژاپن عنوان کرد، این است که این کشور تلاش کرده تا اقتصادش از تورم منفی به دور باشد؛ زیرا تورم منفی ارزش واقعی بدهی را افزایش می دهد و رکود ایجاد می کند که این به نفع سرمایه گذارانی که سرمایه خود را در اختیار ژاپن می گذارند و در اصل، نفع این کشور از سود سرمایه گذاران خارجی، نیست؛ پس این تدبیری زیرکانه از سیاست های اقتصادی این کشور برای جلب توجه افراد خواهان ثبت شرکت در ژاپن است.

 

شرایط اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت برند ژاپن

ثبت شرکت در ژاپن و شرایط مهاجرت اقامت ثبت شرکت و ثبت برند در ژاپن

شرایط اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت برند ژاپن – شرایط مهاجرت اقامت ثبت شرکت و ثبت برند در ژاپن : ثبت شرکت در ژاپن می تواند منجر به اخذ ویزای سرمایه گذاری در کشور ژاپن شود که اخذ این نوع ویزا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به ژاپن را هموار می سازد.

 • ثبت شرکت در ژاپن از نوع مدیر کسب و کار در ژاپن
 • ویزای سرمایه گذاری در ژاپن از نوع ثبت شرکت در ژاپن

ویزای سرمایه گذاری در ژاپن یا ثبت شرکت در ژاپن برای متقاضیانی است که به عنوان مدیر یک کسب و کار یا ایفاگر نقشی اساسی در مدیریت کسب و کار هستند.

 

 

شرایط اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت برند ژاپن | ثبت شرکت در ژاپن و شرایط مهاجرت اقامت ثبت شرکت و ثبت برند در ژاپن
شرایط اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت برند ژاپن | ثبت شرکت در ژاپن و شرایط مهاجرت اقامت ثبت شرکت و ثبت برند در ژاپن

 

هزینه مهاجرت اقامت ثبت شرکت برند ژاپن

شرایط اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن و برآورد هزینه ثبت شرکت ژاپن

هزینه مهاجرت اقامت ثبت شرکت برند ژاپن + اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن و برآورد هزینه های مورد نیاز: اقامت از نوع ثبت شرکت در ژاپن به صورت یک ساله است و این شخص متقاضی ثبت شرکت در ژاپن می تواند همسر و فرزندان و وابستگان خود را نیز به این کشور بیاورد. این نوع ویزا قابل تمدید است در صورتی که فرد زبان ژاپنی یاد گرفته باشد و با فرهنگ مردم ژاپن عجین شده باشد به راحتی می تواند به اقامت دائم این کشور صنعتی پیشرفته دست یابند و پاسپورت ژاپنی دریافت کند.

افراد متقاضی ثبت شرکت در ژاپن ابتدا باید مبلغی معادل 150.000 تا 300.000 به اداره کار ژاپن متعهد شود.  و این مبلغ، به عنوان سرمایه اولیه، به نو ع شرکت که می خواهد به ثبت برسانند بستگی دارد. مرحله بعد ثبت شرکت در ژاپن این است که یک ملک یا زمین را برای اجاره شروع کسب و کار خود یا اجاره کنید یا بخرید و بعد از اثبات گردش حساب و ارائه اسناسنامه شرکت و مدارک لازم و از همه مهم تر طرح اقتصادی به اداره کار ژاپن شرکت خود را به ثبت برسانید.

سیاست های خاص به کار رفته توسط دولت ژاپن بر این اساس است که شرایط مناسبی را برای سرمایه داران یا تجار ایرانی فراهم کرده است که هر متقاضی سرمایه گذاری در ژاپن را از تمام شرایط و تسهیلات برای راه اندازی کسب وکار یا فعالیت تجاری خود بهره مند می کند.

 

هزینه مهاجرت اقامت ثبت شرکت برند ژاپن شرایط اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن و برآورد هزینه ثبت شرکت ژاپن
هزینه مهاجرت اقامت ثبت شرکت برند ژاپن
شرایط اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن و برآورد هزینه ثبت شرکت ژاپن

 

 

لازم به ذکر است اشخصاصی که برای ثبت شرکت در ژاپن اقدام می کنند باید کسب و کار درخشانی داشته باشند و گردش حساب مناسب و سود دهی شرکت نیز در ثبت شرکت در ژاپن حائز اهمیت است. مدیر این شرکت حتی می تواند تابعیت ژاپنی نداشته باشد که بعد از 5 سال اقامت این کشور از نوع دائم را به دست بیاورد.

ثبت شرکت در ژاپن و  شرایط آن
 • ملکی یا زمینی برای شروع تجارت اجاره کنید یا بخرید
 • یک مدیر این شرکت را اداره کند که تابعه ژاپنی باشد
 • حداقل یک سهامدار یا سرمایه گذار داشته باشد که حتی می تواند اقامت ژاپن را نداشته باشد
 • کارمندانی که به استخدام آن شرکت در میایند حداقل دو نفر و تابعیت ژاپنی داشته باشند
 • سرمایه اولیه یک ین است
 • هزینه های برآوردی ثبت شرکت در ژاپن علاوه بر سرمایه اولیه شامل هزینه مجوز کار در ژاپن و گزارشات مالی دولتی یا محلی نیز می شوند.
 • بعد از 35 روز و ارائه مدارک لازم ثبت شرکت در ژاپن امکان پذیر می شود.

شرایط اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت و برند در ژاپن

اقامت ژاپن و شرایط دریافت آن به شکل دائم

اقامت ژاپن برای متقاضایی امکان پذیر است که شرایط زیر را داشته باشد:

 • حداقل 20 سال داشته باشند.
 • از نظر مالی بتواند خودش هزینه های زندگی اش را تامین کند
 • عدم سوء پیشنه و حسن رفتار داشته باشد.
 • فرد متقاضی اقامت ژاپن به صورت دائم باید حداقل به مدت 5 سال در این کشور باشد
 • تسلط به زبان ژاپنی و ترک تابعیت و عجین شدن با فرهنگ و آداب رسوم ژاپنی

 

 انواع اقامت مهاجرت ثبت شرکت و برند ژاپن

انواع مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت و ثبت برند در ژاپن   

انواع اقامت مهاجرت ثبت شرکت و برند ژاپن ** انواع مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت و ثبت برند در ژاپن  : اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن سه نوع است که هرکدام از این انواع این نوع ثبت شرکت در ژاپن طرفداران خاص خود را دارند که در ادامه توضیحاتی در خصوص آن ها به اختصار بیان می کنیم.

 

 انواع اقامت مهاجرت ثبت شرکت و برند ژاپن | انواع مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت و ثبت برند در ژاپن 
انواع اقامت مهاجرت ثبت شرکت و برند ژاپن | انواع مهاجرت و اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت و ثبت برند در ژاپن

 

 •  اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ژاپن به صورت سهامی عام و سهامی خاص یا به زبان ژاپنی:کابوشیکی کایشا
 • اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ژاپن با مسئولیت محدود یا به زبان ژاپنی: یوگین کایشا
 • اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ژاپن از راه دفتر نمایندگی
 • اقامت مهاجرت از طریق ثبت شرکت در ژاپن از راه احداث شعبه

در ادامه در خصوص انواع ثبت شرکت در ژاپن توضیحاتی به شما مخاطبان عزیز ارائه می دهیم.

 

اقامت مهاجرت ثبت شرکت سهامی عام و خاص و برند ژاپن
 • مهاجرت و اقامت ثبت شرکت و ثبت برند در ژاپن به صورت سهامی عام و سهامی خاص

اقامت مهاجرت ثبت شرکت سهامی عام و خاص و برند ژاپن  * ثبت شرکت در ژاپن به صورت سهامی: برای شرکت های بزرگ با سرمایه های زیاد مناسب هستند طبق قانون کار در این کشور مدیر شرکت باید از بین هیئیت مدیره انتخاب شود و سرمایه مورد نیاز این نوع ثبت شرکت در ژاپن یک ین است شما باید برای ایجاد کسب و کار در این کشور حداقل دو سهامدار را داشته باشید که حداقل یکی از آن ها اقامیت ژاپن یا تابعیت او را داشته باشد.

معتبر ترین نوع شرکت، ثبت شرکت در ژاپن با سهامی خاص است که بدون نیاز به فرد محلی و یا تبعه این کشور می توانید تمامی سهامی شرکت را به نام خود، ثبت کنید. این نوع ثبت شرکت در ژاپن توجه بسیاری از سرمایه داران آسیایی به خود جلب کرده است.

متقاضیان برای ثبت شرکت در ژاپن از این نوع شرکت در ژاپن استقبال فراوانی کرده اند. سرمایه مورد نیاز برای ثبت این نوع شرکت ها، کمی بیشتر از سرمایه برای ثبت شرکت های مسئولیت محدود است. هزینه تقریبی ثبت این شرکت 500,000 است.

 

 

اقامت مهاجرت ثبت شرکت تک مالکیتی و برند ژاپن
ثبت شرکت در ژاپن با مسئولیت محدود ثبت شرکت از نوع شرکت تک مالکیتی

 

اقامت مهاجرت ثبت شرکت تک مالکیتی و برند ژاپن  : ثبت شرکت در ژاپن با مسئولیت محدود معتبر ترین نوع شرکت تمام دستورات شرکت توسط یک نفر انجام می شود که مدیر باشد تابعیت ژاپنی داشته باشد و سرمایه اولیه مورد نیاز نیز برای این نوع ثبت شرکت در ژاپن 300,000 ین در نظر گرفته شده است و شرکت باید حداقل یک سهامدار داشته باشد. میتوانند غیر ژاپنی باشد. این نوع ثبت شرکت در ژاپن مخصوص شرکت های تازه تاسیس و کمتر شناخته شده است که دشواری های کمتری دارد و تا زمان رسیدن به سود شرکت مالیات کمتر باید پرداخت کنند. در این صورت شرکت متعلق به یک شخص و تحت مدیریت اوست و کلیه سود و زیان هم بر دوش یک نفر است. ثبت شرکت در ژاپن از نوع مسئولیت محدود ، تازه تاسیس می باشند و هنوز بصورت کامل شناخته شده نیستند.

در صورتی که متقاضی ثبت در شرکت در ژاپن خارجی باشد، این پروسه طولانی تر نیز خواهد شد.

 

اقامت مهاجرت ثبت شرکت دفتر نمایندگی و برند ژاپن
ثبت شرکت در ژاپن از نوع دفتر نمایندگی

اقامت مهاجرت ثبت شرکت دفتر نمایندگی و برند ژاپن  : ثبت شرکت در ژاپن از نوع دفتر نمایندگی: اگر کسی بخواهد شرکت خود را در کشور خودش داشته باشد و فعالیت تجاری خودش را گسترش و توسعه بدهد، می تواند به عنوان نماینده شرکت ژاپنی فعالیت کند؛ اما مدیر شرکت باید حتما اقامت دائم این کشور صنعتی پیشرفته را داشته باشد.

به دلیل قوانین سرسخت ثبت شرکت در ژاپن و لزوم سرمایه زیاد برای ثبت شرکت در ژاپن تنها افرادی از عهده این کار بر می آیند که سرمایه هنگفتی داشته باشند اگر شما جز سرمایه داران خارجی هستید و می خواهید در ژاپن کسب و کار خود را توسعه دهید، بهتر است یک دفتر نمایندگی اقدام کنید و از این نوع ثبت شرکت در ژاپن استفاده کنید.

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که دولت ژاپن قانون های سرسختانه در خصوص بیزینس شرکت ها و ثبت شرکت در ژاپن دارد؛ به صورتی که مدیر شرکت برای بقای شرکت باید اطلاعات مالی و عمکلردی کسب و کار خودش را به دفتر اداره کار ژاپن ارائه دهد.

برای شروع ثبت شرکت در ژاپن برای اقامت این کشور شما حداقل به دو سهام دار نیاز دارید که با هم شرکتی را به ثبت برسانید و برای یک مدیر محلی حق امضا قائل شوید و دو نفر هم استخدام کنید .

اقامت مهاجرت ثبت شرکت احداث شعبه و برند ژاپن
 ثبت شرکت در ژاپن از طریق احداث شعبه

اقامت مهاجرت ثبت شرکت دفتر نمایندگی و برند ژاپن + ثبت شرکت در ژاپن از طریق احداث شعبه به این صورت است که شما می توانید به جای احداث یک شرکت حقیقی یا حقوقی برای سرمایه گذاری در این کشور پیشرفته صنعتی یک شعبه واحد و مستقل از شرکت اصلی افتتاح کنید.

احداث یک شعبه در ژاپن به متقاضیان سرمایه گذاری در ژاپن این امکان را می دهد که بیزینس خود را در کشور خودش انجام بدهند و در یکی از شعبات خارجی خود شعبه خود را ثبت کنند. ثبت شرکت در ژاپن از طریق احداث شعبه باید طبق مقررات اداره کار و امور بازرگانی باشد و تمام تعهدات شرکت بر دوش شرکت مادر است.

بهتر است قبل از هر اقدام به ثبت شرکت در ژاپن ابتدا متقاضیان سرمایه گذاری در ژاپن به صورت توریست به این کشور سفر کنند، شرایط اقتصادی و تجاری ژاپن را بسنجند و بعد از برنامه ریزی کلی برای ثبت شرکت در ژاپن دست به اقدام بزنند.

ثبت شرکت در ژاپن و معایب و مزایای سرمایه گذاری در ژاپن

ثبت شرکت در ژاپن و سرمایه گذاری از این راه مزایا و معایبی دارند که در ادامه درباره هر کدام از این معایب و مزایای ثبت شرکت در ژاپن اشاره ای خواهیم داشت.

 

 

اقامت مهاجرت ثبت شرکت سهامی هام و خاص دفتر نمایندگی احداث شعبه مسئولیت محدود و برند ژاپن 
اقامت مهاجرت ثبت شرکت سهامی هام و خاص دفتر نمایندگی احداث شعبه مسئولیت محدود و برند ژاپن

 

 

اقامت ژاپن و راه های ثبت شرکت برند در ژاپن

اقامت ژاپن و راه های ثبت شرکت برند در ژاپن : اقامت ژاپن به دو شکل دائمی و موقت امکان پذیر است که اقامت دائم مزایای خاص خود را دارد که شامل موارد زیر می شود:

 • محدودیت زمانی ندارد.
 • محدودیتی در خصوص فعالیت شغلی در هر زمینه ای وجود ندارد.
 • به اسپانسر برای ثبت شرکت در ژاپن نیازی ندارید.

شرایط کسب اقامت این کشور به صورت دائمی نیز عبارتند از:

فرد متقاضی سابقه یا سوءپیشینه نداشته باشد

ثبات مالی داشته باشد که این در خصوص اقامت از طریق ثبت شرکت در ژاپن قوانینی دیگری دارد.

در طول اقامت در این کشور کلیه مالیات خود را پرداخت کرده باشد

تابعیت قبل خود را ترک کرده باشد و ده سال را در ژاپن گذرانده باشد.

بیش از سه سال است که با یک فرد ژاپنی و تبعه آن جا ازدواج کرده است

از لحاظ کار در ژاپن به وضعیت متخصص یا بسیار ماهر رسیده باشد.

اقامت ژاپن

اقامت ژاپن  علاوه بر از طریق ثبت شرکت برند در ژاپن از روش های مختلفی امکان پذیر می شود که به برخی از آن ها در پایین اشاره شده است:

 • اقامت یا تابعیت در کشور ژاپن از طریق تولد

کشور ژاپن برخلاف برخی از کشورها که بر قانون خاک تبعیت می کنند، ژاپنی ها این قانون را ندارند؛ بلکه ژاپنی ها بر اصل تابعیت و اصل خون معتقد هستند؛ یعنی این طور نیست که هر بچه ای که در خاک ژاپن به دنیا بیاید تابعیت ژاپنی دریافت می کند. فقط به شرطی تبعه این کشور می شود که بدون پدر و مادر مشخص در ژاپن به دنیا بیاید یا پدر و مادرش تبعه ژاپن باشند یا پدرش که تابعیت ژاپنی داشته، قبل از تولد فرزند فوت کرده باشد، در این صورت طفل هم تابعیت ژاپنی دریافت می کند.

 • اقامت ژاپن از راه ازدواج

اقامت ژاپن از راه ازدواج: یکی دیگر از روش های گرفتن اقامت این کشور از راه ازدواج با اتباع ژاپنی است به شرط اینکه باید متقاضی مهاجرت به ژاپن 5 سال در این کشور زندگی کرده و هیچ سوء پیشنه ای نداشته باشد.  مهاجرت به ژاپن از راه ازدواج به مدت 3 سال اعتبار دارد که می توان آن را مجددا تمدید کرد؛ اما به شرطی که فرد تابعیت قبلی خود را ترک کند و تابعیت ژاپنی خود را بپذیرد.

 • اقامت ژاپن از راه تحصیل

اقامت ژاپن از راه تحصیل سه ماه اعتبار دارد که می توانید هر سه ماه آن را به مدت 4 سال تمدید کنید.

طبق سیستم آموزشی کشور ژاپن تحصیل در این کشور از 6 سالگی شروع می شود. آموزش تا دبیرستان هم اجباری است. هم چنین تحصیل در مقطع لیسانس فوق لیسانس و دکترا در این کشور بسته به دوره های تکمیلی آن ممکن است از 4 سال به 6 سال هم طول بکشد.

اگر فردی متقاضی ادامه تحصیل در یکی از مدرسه ها یا دانشگاه های معتبر ژاپنی است؛ باید ویزای این کشور را از طریق از کنسولگری این کشور دریافت کند. دانشجویان اجازه کار در این کشور را ندارند؛ مگر این که از اداره کار و مهاجرت تاییدیه دریافت کرده باشند.

دانشجویانی که قصد تحصیل در ژاپن را دارند، یک سال فرصت دارید که با توجه به رشته تحصیل خودتان به جستجوی شغل مناسب در ژاپن باشید. دانشجویان خواهان مهاجرت به ژاپن به صورت دائمی، می توانند بعد از 5 سال زندگی در این کشور و قبول شرایط لازم پاسپورت این کشور را دریافت کنند.

 • کار در ژاپن و مهاجرت از این روش

کار در ژاپن : برای کسب این نوع اقامت و دریافت اجازه کار در این کشور پیشرفته صنعتی افراد باید 7 مرحله را طی کنند.

متقاضی کار در ژاپن باید شرایط اولیه لازم برای دستیابی به ویزای سرمایه گذاری(investor visa)  را داشته باشد؛ مکانی برای انجام کسب و کار در ژاپن و استخدام حداقل دو کارمند ژاپنی یا تبعه ژاپن.

در دهه‌های بعد از جنگ جهانی دوم، مهاجرت به ژاپن افزایش یافته است. ژاپن در حال حاضر کشوری صنعتی پیشرفته است که بر اساس برخی از منابع معتبر نزدیک به 2.5.000.000 نفر از اتباع خارجی در ژاپن اقامت ژاپن از نوع دائم دارند. این نکته سیاست مداران ژاپنی را با مشکل بزرگی (کمبود نیروی کار در ژاپن) مواجه کرده است.

در خصوص این نوع ویزا در ادامه توضیحات بیشتری در اختیار شما خوانندگان محترم قرار خواهیم داد.

 

کار در ژاپن و شرایط دریافت ویزای  ثبت شرکت و برند ژاپن 

ثبت شرکت کارفرمایی در ژاپن

ثبت شرکت کارفرمایی در ژاپن : کار در ژاپن به شکلی است که برای کسانی که بخواهند ویزای آن را به دست بیاورد، باید ابتدا کارفرما داشته باشند و کارفرما موظف است که نامه گوهای صلاحیت این شخص را از اداره مهاجرت ژاپن دریافت کند. متقاضیان ویزای ژاپن از طریق ویزای کار در این کشور با کسب قرارداد کاری، جزئیات مربوط به کار در ژاپن و از همه مهم تر، گواهی صلاحیت، می‌توانند فرم اقامت از نوع کار در این کشور را پر کند. این نوع اقامت ممکن است به مدت 3 یا4 ماهه، 1 ، 3 یا 5 ساله باشد و متقاضی در این کشور ویزا می تواند ویزای همراه نیز از اداره مهاجرت اقامت این کشور پیشرفته دریافت کند. تمدید این ویزاها به شرایط کاری فرد بستگی دارند. همچنین مدرک تحصیلی هم حائز اهمیت است که به نوع شغل و کارفرمای متقاضی اقامت ژاپن بستگی دارد.

 

اخذ اقامت با ثبت شرکت برند کارفرمایی در زاپن
اخذ اقامت با ثبت شرکت برند کارفرمایی در زاپن

 

کار در ژاپن چگونه است؟

شما علاوه بر اقامت با ثبت شرکت برند در ژاپن  میتوانید از طریق کار هم اقدام نمایید. کار در ژاپن و ویزای آن مختص کسانی است که مشاغلی دارند که در سطح بالایی  از دانش و مهارت هستند؛ بنابراین، خارجی‌هایی که متقاضی ویزای کار در ژاپن هستند، نمی‌توانند با انجام کارهای ساده مثل: گارسونی، فروشندگی، کارگری خیاطی و شغل های سطح پایین‌ اقامت ژاپن را کسب کنند.

برای موفقیت در خصوص گرفتن این نوع ویزا در کشور ژاپن متقاضی اول باید ببیند که این کشور به چه نیروی کار با چه مدرک تحصیلی ای نیاز دارد.

به طور مثال برای کسانی که به زبان انگلیسی تسلط دارند تدریس زبان انگلیسی به مردم ژاپنی یکی از شغل های سطح بالا به حساب می آید و ویزای ژاپن را در پی دارد. برخی از شغل های مورد نیاز برای دریافت اقامت کار در ژاپن عبارتند از:

 • فناوری اطلاعات
 • مهندس شیمی یا علوم طبیعی
 • کارشناس علوم انسانی ( حقوق و اقتصاد)
 • طراحی مد،
 • طراحی داخلی،
 • توسعه معدن

به طور کلی 12 نوع ویزای کار در ژاپن وجود دارد که هر کدام مجوز فعالیت در عرصه های شغلی خاصی به متقاضیان ویزای ژاپن داده می شود

در گذشته کار در ژاپن به این صورت بود که حتی بعد از 10 سال فعالیت و کار در این کشور صنعتی، به فرد ویزای کشور ژاپن به صورت دائمی تعلق نمی گرفت؛ ولی در حال حاضر این قانون تغییر کرده است و سیاستمداران و اقتصاددانان ژاپنی اجازه اقامت دائم ژاپن را بعد از 5 سال می دهد.

اقامت کار در ژاپن به صورت دائمی البته بعد از 5 سال اقامت آموختن زبان ژاپنی و خو گرفتن با فرهنگ مردم ژاپنی بدون هیچ سابقه کیفری امکان پذیر می باشد و بعد از ثبت شرکت در ژاپن یکی دیگر از راه های دریافت اقامت این کشور به صورت دائمی محسوب می شود.

معایب و مزایای اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن

ثیت شرکت  برند در ژاپن و معایب و مزایای آن

معایب و مزایای اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن : لازم یک نکته اشاره کنیم که کار کردن نیروهای خارجی در این کشور مشکلاتی را نیز پدید می آورد و البته محاسنی هم دارد که در متن پایین به آن خواهیم پرداخت.

ابتدا از محاسن جذب نیروی کار اتباع خارجی شروع می کنیم.

مزایا:

 • نیروهای کاری که در این کشور فعالیت می کنند عموما سن بالا هستند برای همین این کشور صنعتی از نیروهای کار جوان برای کار در کشورش بهره می برد
 • پرورش نیروهای مجرب بسیار زمان بر هستند و طبیعتا هزینه بیشتری هم در پی دارد
 • نیروهای اتباع خارجی نسبت به نیروی کار ماهر ژاپنی هزینه کمتری دارد

معایب

 • آموختن زبان ژاپنی خیلی سخت است که باید نیروهای خارجی حتما آن را فرا بگیرند
 • آموزش نیروهای خارجی برای شروع در بازار کار این کشور هزینه زیادی در پی دارد
 • تفاوت فرهنگی که شکافی میان مردم ژاپن و اتباع خارجی ایجاد می کند.

 

 

معایب و مزایای اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن | مزایای ثبت شرکت در ژاپن
معایب و مزایای اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن | مزایای ثبت شرکت در ژاپن

 

 • مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

اقامت ژاپن از راه سرمایه گذاری خود به سه دسته تقسیم می شود که به بررسی انواع دریافت ویزای سرمایه گذاری در ژاپن می پردازیم:

 • سرمایه گذاری از طریق خرید ملک
 • سرمایه گذاری از طریق خرید اوراق قرضه
 • سرمایه گذاری از اقامت مهاجرت ثبت شرکت برند ژاپن

مزایای ثبت شرکت در ژاپن یا سرمایه گذاری در ژاپن

 • ژاپن سومین کشور بزرگ اقتصاد در دنیاست
 • امنیت زیاد اقتصادی برای سرمایه گذاری در ژاپن از طریق ثبت شرکت در ژاپن فراهم کرده است.
 • مالیات کمی دارد.
 • فساد در ژاپن به نسبت کشور های دیگه کمتر است.
 • اقتصاد مانا و با ثبات دارد.
 • نرخی بیکاری در این کشور بسیار کم است
 • تولید ناخالص در کشور ژاپن در طی سال های اخیر نرخ رو به رشدی داشته است
 • برای شرکت های خارجی و سرمایه گذاران در این کشور و کسانی که قصد ثبت شرکت در ژاپن را دارد، محیط تجاری خوبی را فراهم کرده است.

همه می دانید که سرمایه گذاری در هر کشوری چه در آسیا و چه در اروپا معایب و مزایای مخصوص خود را دارد. ثبت شرکت در ژاپن علاوه بر مزایا، معایبی هم دارد که این معایب عبارتند از:

 • نرخ رشد جمعیت در این کشور کم است و کشور رو به سمت پیری حرکت می کند؛ برای همین طبیعتا، مصرف داخلی کشور کاهش پیدا می کند.
 • نسبت به سال های گذشته اقتصاد کشور ژاپن رشد کمی داشته است.
 • این کشور بدهی زیادی دارد که باید پرداخت کند؛ برای همین ممکن است سرمایه گذاری در ژاپن را با مشکل مواجه کند.
 • کشور ژاپن به صادراتش وابسته است که اگر اختلالی در این مورد پیش بیاید، افت سود شرکت ها و وام ها را در پی خواهد داشت.
سرمایه گذاری در ژاپن از طریق ثبت شرکت در ژاپن و سخن آخر

سرمایه گذاری در ژاپن از راه های مختلفی چون خریدن سهام و ثبت شرکت در ژاپن امکان پذیر است . ثبت شرکت در ژاپن یا تجارت در این کشور بهترین راه های اقامت ژاپن محسوب می شوند. کشور ژاپن توانسته است از آماج اتفاقات بد جان سالم به در ببرد و با الگو گرفتن از اقتصادهای مطرح جهان و سرمایه گذاری در عرصه های مختلف به یکی از برترین اقتصادهای دنیا مبدل شود. در این مقاله در خصوص سرمایه گذاری در ژاپن، ثبت شرکت در ژاپن و نوع اقامت ژاپن و کار در ژاپن صحبت کردیم و امیدواریم با این مطالب آشنایی بیشتری پیدا کرده باشید. درخصوص مهاجرت به این کشور هر گونه ابهام یا سوالی در ذهن تان دارید، با ما و مخاطبان ما به اشتراک بگذارید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تماس با کارشناس
به سال ها تجربه ما اعتماد کنید و با تماس با شماره تماس 09124617252 جدیدترین راه ها و متدهای اقامت و مهاجرت و دریافت ویزا از کارشناسان ویزاپورت دریافت نمایید.
+ +